o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Sonia Stępień
|

"To jest prawda". "Księgowa Rydzyka" poszła do mediów

1570
Podziel się

W piątek miał rozpocząć się proces przeciwko fundacji o. Rydzyka, Lux Veritatis. Nikt z oskarżonych nie pojawił się jednak w sądzie. Głos w tej sprawie zabrała jedna z oskarżonych, dyrektor finansowa Fundacji Lidia Kochanowicz-Mańk. "Księgowa Rydzyka" wystąpiła na antenie Telewizji Trwam i zawzięcie broniła swojego przełożonego.

"To jest prawda". "Księgowa Rydzyka" poszła do mediów
Kochanowicz-Mańk broniła Rydzyka w telewizji (PAP)
bErxpgGJ

W miniony piątek miał się rozpocząć proces przeciwko fundacji Lux Veritatis należącej do toruńskiego redemptorysty. Duchowny jednak nie pojawił się na rozprawie. Nie było także pozostałych dwóch oskarżonych: Jana Króla - współzałożyciela Lux Veritatis oraz Lidii Kochanowicz-Mańk - dyrektor finansowej fundacji.

"Księgowa Rydzyka" broni ojca dyrektora

Tego samego dnia oskarżona Lidia Kochanowicz-Mańk zabrała głos w sprawie, ale poza salą sądową. W programie na antenie Telewizji Trwam "Księgowa Rydzyka" powiedziała co myśli na temat oskarżenia swojego przełożonego.

bErxpgGL
Chodzi tylko o to, żeby posadzić o. Tadeusza Rydzyka na ławie oskarżonych. Wyobrażam sobie artykuły, zdjęcia oraz materiały w telewizji. Tak naprawdę ani o. dr Tadeusz Rydzyki, ani o. Jan Król nie powinni brać udziału w tym spektaklu. Jeżeli chodzi o prowadzenie spraw administracyjnych, finansowych oraz dot. informacji publicznej, jestem za to wyłącznie odpowiedzialna. O. dr Tadeusz Rydzyk ani o. Jan Król nie zajmują się tymi sprawami, są "od wyższych celów" – powiedziała Kochanowicz-Mańk w programie

Kochanowicz-Mańk gorliwie broniła o. Rydzyka. Podczas rozmowy na antenie całą odpowiedzialność za zarządzanie fundacją brała na siebie. Trzeba przyznać, że taki pracownik to skarb.

bErxpgGR
Jest uchwała potwierdzająca kwestię, że osobą, która odpowiada za udzielenie informacji publicznej, jestem wyłącznie ja. To jest prawda, ponieważ ojcowie takimi sprawami się nie zajmują Od wielu lat jesteśmy nieustannie atakowani, podważane jest to, co robimy. Dla wszystkich pracowników i odbiorców naszych dzieł jest to bardzo trudne. Jest to pewna walka związana z wizją świata i wizją Polski – podsumowała Kochanowicz-Mańk

Sprawa przeciwko fundacji Rydzyka

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy pieniędzy, które Lux Veritatis otrzymała z funduszy publicznych. Sieć Obywatelska Watchdog Polska w 2016 roku złożyła wniosek, by fundacja o. Rydzyka ujawniła, jak rozdysponowała te pieniądze. Pomimo ponawiania próśb, fundacja się na to nie zgodziła.

W związku z niestawiennictwem się oskarżonych wyznaczono nowy termin rozprawy - 29 kwietnia. Nie wiadomo dlaczego nikt nie pojawił się w sądzie. Obrońca Jana Króla przekazał jedynie, że jego klient znajduje się na kwarantannie

bErxpgGS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErxpgHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1570)
Edi
4 miesiące temu
Ale to jest głupota najpierw piszecie artykuł a jak się ktoś chce wypowiedzieć i ma coś do napisania mądrego to zaraz komentarze usuwane bo nie na rękę to poco takie artykuły w prawdziwym demokratycznym państwie stracilibyście pracę
Jamm
4 miesiące temu
Kradnie na potęgę a ludzie nic w innym kraju to by już za n. Ooooge wisiał
ratunek
4 miesiące temu
może coś o spółkach innego ojca narodu, Mrówka cała, Złoty Melon
bErxpgHn
Svojak
4 miesiące temu
DOKONAJ APOSTAZJI - ZERWIJ Z OKUPANTEM. JEZUS NIGDY NIE BYŁ KATOLIKIEM.
Eeee
4 miesiące temu
Zaraz ogłoszą we wszystkich kościołach zbiórkę narodową bo ojciec dyrektor ma kłopoty. Co łaska, nie mniej niż...
Ryszard S.K.
4 miesiące temu
Będą zwlekać aż prezes obsadzi swoimi sąd ostateczny.
Takitam Jeden
4 miesiące temu
Rydzyk, adoptuje mnie.
Takitam Jeden
4 miesiące temu
Jaka szkoda, że to nie mój ojciec!
Takitam Jeden
4 miesiące temu
Taki dobry i uczciwy człowiek, odbiera bezdomnym i daje bogatym a wy źli i podli ludzie się czepiacie skromnego księdza. W piekle się za to będziecie smażyć. Zacznijcie wreszcie żyć z umiarem jak Bóg przykazał i dzielcie się tym co macie by zapewnić sobie życie wieczne.
Rew
4 miesiące temu
Lubudubu lubudubu niech żyje nam dyrektor naszego klubu, to mówiłam ja dyrektor finansowa pierwszej klasy
PiSuAr
4 miesiące temu
Prędzej Tupolewa sprowadzą do Polski niż Rodzynka przed Sąd.
Władek K. W-w...
4 miesiące temu
Jak to rozumieć że duchowni czym wyżej mają jakąś własności finansową,materialną,posiadłości ziemskie i inne dobra ziemskie a gdzie własność DUCHOWA.TO WSZYSTKO SPRZENIEWIERZYLI W MATERIALNE TYLKO DLA SIEBIE ŻEBY "TAM" MIELI ZA CO WYKUPIĆ SIĘ Z PIEKŁA?
Władek K. W-w...
4 miesiące temu
Widać to prawda moja że czym bogatszy to i "tam" ma lepiej i nie musi tu się niczego bać. Jak tacy ludzie mogą głosić pismo święte, bo może sami je ułożyli dla naiwnych-tych wierzących.
bErxpgHf
Hanka
4 miesiące temu
Mieli Go zrobic biskupem a nie zrobili
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić