o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Rydzyk jest przerażony. Mówi wprost: to coś strasznego

1140
Podziel się

Dyrektor Radia Maryja wziął udział w sympozjum organizowanym przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ojciec Tadeusz Rydzyk wygłosił specjalne przemówienie. Przedstawił swoje poglądy na to, jak powinna wyglądać praca dziennikarza.

Rydzyk jest przerażony. Mówi wprost: to coś strasznego
Tadeusz Rydzyk przedstawił swoje poglądy na to, jak powinna wyglądać praca dziennikarzy. (PAP, Tytus Żmijewski)
bEilxiSt

Tadeusz Rydzyk jest założycielem i zarazem rektorem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Sympozjum, na którym wygłosił przemówienie, odbyło się z okazji wspomnienia Franciszka Salezego, katolickiego świętego i zarazem patrona dziennikarzy. To wszystko skłoniło zakonnika, aby przedstawił swoje poglądy odnośnie osób wykonujących ten zawód.

Ojciec Tadeusz Rydzyk o dziennikarzach. Apel dyrektora Radia Maryja

Jak dowodził ojciec Tadeusz Rydzyk w swoim przemówieniu, zatytułowanym "Oblicza przemian cywilizacyjnych", dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale przede wszystkim – powołanie. Podkreślił, że media powinny stanowić środek społecznego komunikowania, a nie – jak w krajach komunistycznych – przestrzenią do propagowania wygodnych dla państwa treści. - Media mają być środkami społecznego komunikowania - mówił.

bEilxiSv

Nie zabrakło też słów krytyki pod adresem dziennikarzy z konkurencyjnych mediów. Jak argumentował ojciec Tadeusz Rydzyk, obecnie wielu z nich postępuje w sposób sprzeczny z wymienionymi przez niego ideałami i celowo manipuluje opinią publiczną, niejednokrotnie mijając się z prawdą.

Działają zależnie od tego, jacy są dziennikarze, ale i jacy są właściciele, jakie dyspozycję wydają. Widzimy, co się obecnie dzieje. To coś strasznego, że w tej chwili można np. podłożyć komuś głos i tak zmanipulować, że ten człowiek rzeczywiście coś powiedział, a to wszystko może być obróbką techniczną – podkreślał ojciec Tadeusz Rydzyk.
bEilxiSB
Dziennikarz, człowiek mediów, musi zwłaszcza zwrócić uwagę na prawdę. Zwrócić uwagę na prawdę w miłości, żeby nie zniszczyć człowieka, bo prawdą też można zniszczyć. Prawda bez miłości może być terrorem. Miłość bez prawdy to jest naiwność, to może być sentymentalizm. Człowiek mediów, ale i odbiorca mediów, muszą być wychowani do prawdy w miłości, do miłości w prawdzie - dodał.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEilxiSW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1140)
tomi
3 tyg. temu
Poprostu brak słów Bóg w którego głęboko wierzę sprawiedliwie oceni Tadeusza Rydzyka....😢
Abr
2 miesiące temu
Jest to przykre i bezczelne, że sam oszukuje a od innych wymaga prawdy jakim prawem
1234
2 miesiące temu
Rydzyk jak chcesz żeby dziennikarze mówili prawdę to najpierw ty mów prawdę bo przykład idzie z góry
bEilxiSX
Ronin
2 miesiące temu
A ilu dziennikarzy zostało relegowanych z radia M.oni też zwracali uwagę na prawdę nie tylko innych ale i radia więc trzeba było znaleźć powód - zbyt dużo się interesowali.
żołnierz
2 miesiące temu
Corleone jest wielki .
pry.. zes
2 miesiące temu
ONI są przekonani że prawda ich wyzwoli .
członek
2 miesiące temu
Pan się nie boi cały lepszy sort i jego *****S za panem stoi .
wew
2 miesiące temu
starzec ktory mydli oczy młodym naiwnym ludziom, a potem sieje nienawisc. Piekło blisko, już niedługo o. Rydzyku, przecież nie bedziesz źył wiecznie
sdziho
2 miesiące temu
ma rację dyrektorek: dobry dziennikarz to ten co go baubochwalczo wynosi pod niebiosa w wszyscy inni są FE
Ja też z UK
2 miesiące temu
doktor dyrektor ojciec Rydzyk jak mówi jego księgowa.Zaiste język i mądrość tego doktora zaskakuje.
Zibi007
2 miesiące temu
...skazać, pozbawić majątków
On1
3 miesiące temu
Rydzyk ty lepiej powiedz prawdę , że te biedne głupiutkie emerytki co w ciebie wieżą cię nie obchodzą tylko ich portfele
Morgenstar
3 miesiące temu
I tak ogladajac komenty, z radoscia mozna stwierdzic ze swiadomosc w narodzie wzrasta, i towarzystwu pederastyczna pedocilskiemu w Czarnych sukienkach, w Polsce zbliza sie my koniec i ppwrot do realnosci. Trzeba odebrac ziemie zagrabiona kosciolem i wrocic ja regionalnym wladzom.
bEilxiSP
Morgenstar
3 miesiące temu
Oszczedzcie nam tego grzyba, jesli facio z mentalnoscia prolosa wyglasza referaty to przeciez to czysta ironia. Zombirowany informacja watykanski twor typu grzybek, fizycznie zyje w innym swiecie i przywykly do wiecznego klamstwa, i opowiadania bajek ludziom, manipulujacy informacja, sam wierzy w ten belkot i uwaza sie za cos wyjatkowego, mimo ze iloraz inteligencji z trudem dochodzi do 100.Rydzyk to chodzaca satyra z polskiego spoleczenstwa
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić