Ktoś zabił wilczycę. Wysoka nagroda za wskazanie sprawcy

179

Szukają zabójców młodej wilczycy z Puszczy Noteckiej. Zwierzę po długiej i kosztownej rehabilitacji wróciło do naturalnego środowiska. Ślad po nim zaginął w październiku 2023 roku. Obrońcy wilków za informacje o tym, co stało się z wilczycą Warta oferują wysoką nagrodę pieniężną.

Ktoś zabił wilczycę. Wysoka nagroda za wskazanie sprawcy
Szukają zabójców wliczycy. Wyznaczono wysoka nagrodę (Facebook, Stowarzyszenie dla natury Wilk)

6 tysięcy złotych oferują przedstawiciele Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" za wskazanie miejsca gdzie znajdują się zwłoki wilczycy lub wskazanie osoby, która ją uśmierciła.

Zwierzę po tym jak przeszło długą i kosztowną rehabilitację wróciło do środowiska naturalnego wyposażone w specjalną obroże telemetryczną. Ślad po Warcie i jej obroży nagle urwał się jesienią tego roku.

Po intensywnych, wielotygodniowych poszukiwaniach, z wykorzystaniem wszelkich dostępnych metod, biorąc pod uwagę miejsce zniknięcia i towarzyszące okoliczności, mamy podstawy, by uważać, że została zabita 19 października 2023 r., a jej obrożę zniszczono - piszą przyrodnicy ze Stowarzyszenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Awantura o wilka. Specjaliści o ataku na grzybiarza w lubelskim lesie

I tłumaczą, że jej obroża, pomimo pełnych baterii, przestała transmitować dane. "Co jeszcze dziwniejsze, jednocześnie przestały działać oba systemy nadawania (GPS-GSM i VHF), zasilane z niezależnych baterii. Ostatnia lokalizacja pochodzi z małego lasu na skraju pól, gdzie stoi ambona łowiecka" - podkreślają.

Miejsce wytypowane przez obrońców wilków, gdzie mogło dojść do przestępstwa znajduje się przy granicach administracyjnych nadleśnictw Łobez i Nowogard, w obrębie obwodu łowieckiego nr 155 dzierżawionego przez koło łowieckie należące do Zarządu Okręgowego PZŁ w Szczecinie. Najbliższe miejscowości to Zwierzynek i Tucze, w gminie Dobra, powiat łobeski, w woj. zachodniopomorskim.

Na informacje zareagowali poruszeni internauci: "Przykro czyta się takie wiadomości a jeszcze bardziej przykre jest to że ci którzy zabijają zwierzęta nie ponoszą żadnej kary albo mają zbyt niski wyrok" - piszą.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić