Koniec obławy, Kamyk złapany. O tym wilku krążyły legendy

52

O trójnogim wilku imieniem Kamyk widywanym przez letnie miesiące na terenie Międzyzdrojów słyszała cała Polska. Jedni kibicowali zwierzęciu, inni trzymali kciuki za jak najszybsze odłowienie go przez leśników. Po tygodniach obławy, w poniedziałek, 2 października udało się go złapać służbom w asyście weterynarza.

Koniec obławy, Kamyk złapany. O tym wilku krążyły legendy
Wilk Kamyk schwytany (Facebook, Woliński Park Narodowy)

O Kamyku na wyspie Wolin i okolicach krążą już legendy. Niektóre wydają się nieprzesadzone, co potwierdza fakt, że kochający wolność trójnogi wilk z woliery wydostał się robiąc podkop pomimo braku przedniej łapy.

Po jego ucieczce przez kolejne tygodnie służby bezskutecznie próbowały go złapać. Bez rezultatu, a czujący się dość swobodnie na terenie Wolińskiego Parku Narodowego wilk coraz śmielej poczynał sobie w kontakcie z mieszkańcami, a ci chętnie dokarmiali i chronili drapieżnika.

Tak było aż do wczoraj gdy wieczorem, 2 października w poniedziałek służby we współpracy z weterynarzem pochwaliły się z sukcesem poprowadzoną akcją odłowu Kamyka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Awantura o wilka. Specjaliści o ataku na grzybiarza w lubelskim lesie
W wyniku przeprowadzonej akcji udało się w sposób bezpieczny dla otoczenia i samego zwierzęcia odłowić Kamyka i umieścić go w bezpiecznej wolierze na terenie Wolińskiego Parku Narodowego - pochwalili się w mediach społecznościowych.

W dalszej części wpisu pracownicy parku poinformowali, że wilka na czas odłowu uśpiono, po przewiezieniu wybudzono już w zamkniętej wolierze.

Po wybudzeniu Kamyk znajduje się w dobrej kondycji ogólnej - napisał Woliński Park Narodowy.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, zaledwie po kilkunastu godzinach Kamyk już podjął pierwsze próby by uciec z woliery. "Jednak nieskutecznie, ponieważ dno woliery wyłożono siatką, które następnie przysypano ziemią" - zapewniają autorzy tekstu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić