Kubańscy migranci na motolotni. Tak przedostali się na Florydę

45

Liczyli, że pozostaną niezauważeni, ale niestety srogo się mylili. Dwaj migranci z Kuby nielegalnie przedostali się na Florydę za pomocą motolotni. W sobotę, 25 marca, mężczyźni wylądowali na międzynarodowym lotnisku Key West. Zajęła się już nimi amerykańska Straż Graniczna.

Kubańscy migranci na motolotni. Tak przedostali się na Florydę
Tak dotarli na Florydę. (Biuro szeryfa hrabstwa Monroe)

O sprawie pisze "The Associated Press". Mężczyźni, którzy uciekli na motolotni z Kuby, wylądowali na Florydzie około 10:30 czasu lokalnego. Co ciekawe, pokonali za pomocą tego sprzętu aż 90 mil (145 kilometrów).

Migranci z Kuby na motolotni. Wpadli na lotnisku

Uciekinierzy z komunistycznej wyspy szybko wzbudzili jednak podejrzenia amerykańskiej Straży Granicznej. Już po chwili zostali przez nich zatrzymani na lotnisku.

Biuro szeryfa hrabstwa Monroe podało że, mężczyźni w trakcie podróży nie odnieśli żadnych obrażeń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Huragan Elsa szaleje po Zatoce Meksykańskiej. Prognozy są bardzo niepokojące
Nigdy nie słyszałem o ludziach przylatujących z Kuby na lotni. To niebezpieczna przeprawa, czy to drogą wodną, ​​czy powietrzną, zwłaszcza przy takim wietrze i na małym sprzęcie - powiedział Chris Ferrara, który nagrał lądujących migrantów.

To już kolejny raz. Kubańczycy nielegalnie przybywają na Florydę

Jak przypomina "wsvn.com", to nie pierwszy raz, gdy kubańscy migranci przedostają się w niecodzienny sposób na Florydę. 21 października Ruben Martinez Machado (pilot z Kuby) przeleciał 270 mil (ponad 434 kilometry) za pomocą sowieckiego samolotu Antonow AN-2.

Machado wylądował bezpiecznie na lotnisku Dade-Collier Training and Transition Airport w Everglades. Został aresztowany, ale potem przyznano mu azyl (24 lutego).

Przypomnijmy. W styczniu br. prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, zaostrzył restrykcje wobec nielegalnych migrantów i rozszerzył program legalnej imigracji. Zanim kubańczycy pojawią się w USA, muszą ubiegać się o pozwolenie na wjazd.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić