aktualizacja 

Kult prezesa niczym w "Misiu". Nagranie posła z PiS-u podbija sieć

71

Poseł Jan Dziedziczak złożył na nagraniu wideo życzenia studentom Akademii Kaliskiej. Internauci nie zwrócili jednak uwagi na ich treść, a na zdjęcie, które stoi w gabinecie polityka. W sieci wybuchła dyskusja.

Kult prezesa niczym w "Misiu". Nagranie posła z PiS-u podbija sieć
Nagranie Jana Dziedziczaka zwróciło uwagę internautów (streamable.com)

Poseł Jan Dziedziczak zamieścił wideo, które stało się hitem sieci. Polityk PiS złożył życzenia studentom Akademii Kaliskiej z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Internauci zwrócili uwagę na oprawioną fotografię Jarosława Kaczyńskiego z jego podpisem. Ta stała w honorowym miejscu gabinetu sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Prezes Kaczyński znalazł się w gronie największych autorytetów posła. Podpisane przez niego zdjęcie postawiono niedaleko popiersia świętego papieża Jana Pawła II i tabliczki z podobizną Jezusa Chrystusa. Trzeba przyznać, że polityk znalazł się w bardzo doborowym towarzystwie.

Internauci dyskutują na temat nagrania. Wielu spostrzega zdjęcie jako "nowy poziom" jednostki kultu, porównywalny do tego z czasów ZSRR, czy PRL-u. Dodają, że według nich jest to po prostu niesmaczne i nazywają to "obrzydliwym lizusostwem". Redakcja Konkret24 zapytała polityka o historię zdjęcia. Poseł odpowiedział, że otrzymał je bezpośrednio od prezesa.

Zdjęcie z autografem Pana Premiera Kaczyńskiego otrzymałem w 2007 roku na zakończenie mojej pracy jako rzecznika rządu. Ma ono dla mnie wartość sentymentalną. Od lat stoi ono na honorowym miejscu - powiedział poseł.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci nawiązują do kultowego filmu Stanisława Barei. To właśnie tam pracownicy klubu sportowego czcili prezesa i nagrywali dla niego pochwały na dyktafon zamontowany w szafie. Dodatkowo niektórzy uważają, że poseł Dziedziczak jest łudząco podobny do filmowego prezesa Ochódzkiego, w którego wcielił się Stanisław Tym.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić