o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Kuriozalne żądanie strażnika w Sejmie. Asystent posła oburzony

49
Podziel się

Asystent jednego z posłów Lewicy Jakub Niewiadomski przekazał, że miał problemy z wejściem do Sejmu. Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej miał nakazać mu zdjęcie przed wejściem bransoletki z kolorowych kamyków.

Kuriozalne żądanie strażnika w Sejmie. Asystent posła oburzony
Kolorowa bransoletka "narusza powagę Sejmu"? (MikeMareen)
bESpAzyZ

Niewiadomski opisał całą sytuację na Twitterze. Stwierdził, że członek Straży Marszałkowskiej kazał mu zdjąć bransoletkę. Wykonana z kolorowych kamyków ozdoba miała, jak pisze asystent Adriana Zandberga, "naruszać powagę Sejmu".

bESpAzzb

Ostatecznie, jak pisze Niewiadomski, do Sejmu udało się wejść. Dodał, że "strażnik musiał obejść się homofobicznym smakiem". Zapowiedział również, że nie zostawi sprawy bez biegu.

Zobacz także: Poseł z wódką na mównicy. Komentarz Czarzastego

Co mówi ustawa?

W ustawie o Straży Marszałkowskiej nie ma zapisu dającego funkcjonariuszowi prawo do nakazania zdjęcia elementu garderoby w takim przypadku. Ustawa wskazuje wprost, że strażnik "może dokonywać kontroli osobistej polegającej na sprawdzeniu zawartości odzieży i obuwia osoby kontrolowanej oraz przedmiotów, które znajdują się na jej ciele, włącznie z żądaniem zdjęcia odzieży i obuwia, sprawdzeniu jamy ustnej, nosa, uszu i włosów osoby kontrolowanej, jeżeli jest to niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa ochranianych osób i obiektów".

bESpAzzh

Nie ma w niej nic, co mówiłoby o "naruszeniu powagi Sejmu". Wysłaliśmy do Centrum Informacyjnego Sejmu (CIS) zapytania o sprawę Jakuba Niewiadomskiego. Kopię pytań otrzymał również szef CIS, Andrzej Grzegrzółka. Do momentu publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania.

bESpAzzi

W Sejmie toczy się debata nad projektem "Stop LGBT". Twarzą projektu jest Kaja Godek, znana ze zwalczania aborcji i działania w ruchach antyszczepionkowych. Godek chce zapewnić ochronę "symboli religijnych oraz przedmiotów związanych z praktykowaniem obrzędów religijnych w sposób mogący obrazić uczucia religijne innych osób, w tym poprzez ich artystyczne przetworzenie". Projekt ma m.in. doprowadzić do zniesienia legalności marszów równości i "hamować propagandę LGBT".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpAzzC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
tragedia
4 tyg. temu
bezprawie, ten strażnik godzi w demokrację, powinien iść do więzienia za utrudnianie sprawowania posłowi jego pracy- został legalnie wybrany w procesie demokratycznych wyborów, strażnik nadużył władzy, powinien w normalnym kraju za to odpowiedzieć.
Normalność
4 tyg. temu
Jeśli homoseksualizm jest normalny, to niech się dwie homoseksualne jednostki ze sobą rozmnożą w naturalny sposób i dadzą dowód normalności swojego związku, z jakiego wyjdzie potomstwo.
Chory świat
4 tyg. temu
W Polce może nie będzie miał problemów, bo kraj jeszcze nie jest do końca zatruty ideologią Lbgt, więc nie musi za to odpowiedzieć, ale jak Polska stanie się poglądowo Lbgt, to wiadomo, że wtedy, jak protestujesz przeciwko zboczeniu, to nie masz "życia" na tym świecie, bo przecież nie możesz powiedzieć, że uznajesz za zboczone to, co nie jest zgodne z naturą.
bESpAzzD
+65
4 tyg. temu
Strażnicy są po szkoleniu i mają wbite w durne pały, kogo wpuszczać. A dla tego z bransoletką dobra rada- trza przyjść w butach nie od pary albo w zasikanych spodniach;)
Gość
4 tyg. temu
A swoją drogą kim jest ten facet, że obnosi się z takim tandetnym gadżetem? Chyba nie poseł, a jakiś szurnięty, bo to wstyd ikompromitacja i brak powagi. Niech sobie chodzi na przedstawienia do cyrku, albo jakiegoś kabaretu, a nie na salę obrad, bo taki tylko kompromituje posłów,.
UZMYSŁ⚫WIENIE...
4 tyg. temu
Piłsudzki lewak wiedział co z nimi zrobić za szerzenie niepokojów społecznych i fermentu
Donald
4 tyg. temu
Prawidłowo!!!!
ref
4 tyg. temu
Niektórzy pojęciem homofobia karmią nas od rana do wieczora. Zapewniam, że są inne fobie. A nazwy tej fobii często używa sie zupełnie mylnie.
emeryt
4 tyg. temu
I o co ta awantura ?? Powaga sejmu to historia. Teraz nie istnieje.
gosc
4 tyg. temu
"jak pisze asystent Adriana Zandberga" Wszystko w temacie.
cbk
4 tyg. temu
Ja też jestem za hamowaniem propagandy Godek
.....
4 tyg. temu
Piłsudzki wróć !!!
3333
4 tyg. temu
Sejm jest miejscem poważnym a nie nie wybiegiem dla modeli i modelek reklamujących różnego rodzaju błyskotki i stroje. Bardzo słusznie zareagował strażnik sejmowy. Jakiś smarkacz nie szanujący tego miejsca ma pretensje? Powinien mieć szacunek dla miejsca i osób pracujących w sejmie. Sejm powinien być wojny od lewaków i osób z innymi odchyleniami
bESpAzzv
C.B
4 tyg. temu
Pewnie ten asystent będzie mógł cmoknąć tego strażnika,wiadomo gdzie i dobrze bo tam chyba wszyscy uważają się za bogów i półbogów zwłaszccza z opozycji a taki strażnik to dla nich parobek,asystencina podrzędny pewnie poskarży się tuskowi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić