Kwaśniewski o Tusku. "Dolał paliwa do paskudnej propagandy"

5

Aleksander Kwaśniewski pojawił się w programie Kamili Biedrzyckiej "Express Biedrzyckiej". Były prezydent odnosił się do ostatnich wydarzeń w polskiej polityce.

Kwaśniewski o Tusku. "Dolał paliwa do paskudnej propagandy"
Aleksander Kwaśniewski (Getty Images, Beata Zawrzel/NurPhoto)

Aleksander Kwaśniewski został zapytany przez Kamilę Biedrzycką między innymi o antyniemiecką retorykę Prawa i Sprawiedliwości. W odpowiedzi były prezydent zaznaczył, że to "więcej niż głupota".

To jest błąd. Obrażanie partnerów, nieumiejętność zjednoczenia partnerów, to wielkie błędy, które będą miały konsekwencje w przyszłości. To jest kolejny polski problem, że u nas wszystko robi się na potrzeby wewnętrzne. To skraca perspektywę, bo nie pokazuje spraw ważniejszych - mówił Kwaśniewski, cytowany przez "Super Express".

Aleksander Kwaśniewski: Jeśli są wątpliwości...

Później ocenił, że "retoryka antyeuropejska trochę przygasła, bo potrzebne są pieniądze". Nawiązywał również do kwestii prezesury Adama Glapińskiego. Tutaj Kwaśniewski nie ma wątpliwości. - Myślę, że Donald Tusk naraził się na to, że dodał paliwa do tej paskudnej propagandy Kurskiego, propagandy pisowskiej - podkreślił.

Jeśli są wątpliwości, czy prezes Glapiński może być szefem NBP i są ekspertyzy na ten temat, to jeśli opozycja przejmie władzę, to trzeba rozwiązać natychmiast, to powinno być bardzo szybko rozpatrzone - dodał były prezydent.

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Kamilą Biedrzycką postanowił również odnieść się do lewicowego zwrotu Donalda Tuska, który można dostrzec w jego wypowiedziach.

Jako człowiek lewicy, mogę tylko przyjąć z zadowoleniem, że po latach, ale jednak, liberałowie dochodzą do tych wniosków, o których lewica mówiła dużo wcześniej. To stwarza warunki do współpracy - zakończył Kwaśniewski.
Zobacz także: Kosiniak-Kamysz ostro o Solidarnej Polsce. "Nie dajcie się robić w bambuko"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić