Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Mają się czego bać? Resorty finansujące Rydzyka pod lupą

67
Podziel się:

Lewica zabiera się za państwowe darowizny, które co roku napływają na konto fundacji i instytucji związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem. W resortach zlecających wysokie przelewy dla podmiotów należących do redemptorysty rozpocznie się cykl poselskich interwencji.

Mają się czego bać? Resorty finansujące Rydzyka pod lupą
Posłanki Lewicy sprawdzają resorty finansujące Rydzyka (PAP)

Jak wyliczyli niedawno dziennikarze OKO.press, w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości resorty i instytucje państwowe z pieniędzy podatników przekazały o. Tadeuszowi Rydzykowi co najmniej 325 mln zł. Lewica zapowiada teraz, że zamierza sprawdzić, czy duchowny rozliczył się z owych dotacji.

Kontrola resortów, które finansują Rydzyka

Posłanki Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus i Wanda Nowicka oznajmiły, że rozpoczynają cykl interwencji poselskich w ministerstwach, które zlecały dotacje na rzecz podmiotów o. Rydzyka. We wtorek wybrały się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który wiedzie prym wśród darczyńców. Resort w ciągu kilku lat przekazał redemptoryście ponad 184 mln zł

Rozpoczynamy dzisiaj, razem z Wandą Nowicką, cykl interwencji poselskich we wszystkich ministerstwach, we wszystkich instytucjach, które przekazały przez ostatnie sześć lat pieniądze Tadeuszowi Rydzykowi - powiedziała Scheuring-Wielgus, cytowana przez Polsat News.

Z szacunków dziennikarzy OKO.press wynika, że do końca 2020 roku ministerstwa i fundusze państwowe przekazały wszystkim biznesom i fundacjom Rydzyka 325 034 641 zł. Nie wszystkie wydatki są jawne, co oznacza, że rzeczywista kwota może być nawet wyższa. Posłanki chcą się dowiedzieć, czy "pieniądze zostały wydane zgodnie z regulaminem".

Chcemy się dowiedzieć, czy prezes Rydzyk rozliczył się z tej dotacji i chcemy się dowiedzieć, czy w tych ministerstwach, tych instytucjach zostały jakiekolwiek ślady przekazania tych środków finansowych - dodała posłanka.

Oprócz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego interwencje mają zostać przeprowadzone także w Ministerstwie Obrony Narodowej, Ministerstwie Sprawiedliwości, Ministerstwie Środowiska czy w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz w Lasach Państwowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(67)
Blondyn
rok temu
Bóg NAJWYŻSZY to jednak ZŁO-TO . To samo co Jezus ze świątyń wyrzucał !!
st57
2 lata temu
Przechta,konfident i złodziej rządzi 38 milionowym narodem. Możliwe tylko w tym chorym kraju i....Korei Północnej.
Obserwator
2 lata temu
Przypominam zwolennikom kościoła o jego ,, zasługach '' dla Polski. 1 Władze kościelne nawołują aby nie przeciwstawiać się zaborcom (za co Kościuszko wieszał dostojników kościelnych- o czym milczy historia). 2 Państwo kościelne (Watykan) uznał państwo Polskie dopiero w 1919 roku, po zabiegach polskich dyplomatów.3 Ten sam Watykan w październiku 1939 roku nakazuje kościołowi polskiemu podporządkować się kościołowi niemieckiemu.4 Po zakończeniu II wojny światowej Watykan uruchamia korytarz pozwalający uciec zbrodniarzom wojennym do Ameryki południowej.5 To się w głowie nie mieści , że musimy płacić haracz Watykanowi tzw.,, świętopietrze'' 6 Najważniejsze Kościół w Polsce przez tysiąc lat nie zrobił nic bezinteresownie dla narodu polskiego.!!!
LLLLLLL
2 lata temu
To on jeszcze nie w kajdankach, chyba Ziobro zaspał.
Liczmen
2 lata temu
Rozliczyć Tadeusza z każdego grosza!
katolik.
2 lata temu
Zajęci biznesem nie mają czasu na przeglądanie biblii,uważam ,że ją znają ale nie chcą stosować z wiadomych przyczyn.Pomijają wersy księgi objawienia ,prawa,poprawionego prawa,nakazu ,zakazu nie stosują w życiu i uważają ,że nie poczynili obrzydliwości pomijając celowo dla złudnego nie popełnienia grzechu.Wizerunek i wyraz ich twarzy na zdjęciu pokazuje jak nisko lub ponizej dna sie znajdują.Należy sie brzydzić tymi którzy bezczelnie dają datki jak też ci którzy ich biorą.Nie ma na niepełnosprawnych, onkologicznie chorych oraz z innymi powikłaniami a dla tych byczków z fałszywie usmiechniętymi pyskami są olbrzymie datki.Wszyscy chcemy się leczyć z kasy państwa na lecznictwo płynie 20 mld zł na utrzymanie kleru też 20 ml zł.Kapelani bezzasadnie są utrzymywani w instytucjach\wydział noworodkowy po to by popatrzeć sobie na młode dupcie\ zarabiają tyle miesięcznie ile dobrych dwu inżynierów .Bez wzgledu na kolor szaty jesteście wywróceni moralnie, intelektualnie .Macie czynić posługę Bożą a wy macie nas za poddanych .Tak społeczność po czasach komunistycznych dała wam przyzwolenie na wszelką działalność ale nie wywrotową a wy taką ja uczyniliście,Znam dwu obecnie kapłanów tj;ks Leszek Bielecki i misjonarz Wiesław Hus którzy zasługują na pochwałę za swa posługę napewno jest jeszcze wielu którzy już staneli po stronie wiernych by skończyć wykolejenie w kościele.Apeluję naprawcie ten tor bo nastąpi wykolejenie.
emerytka
2 lata temu
dzieciom 500 emerytom 1000 a kolesiom miliony.za te ochlapy niektorzy polacy na nich glosuja.jestem emerytka niech oddadza mi podatek ktory zabieraja od emerytury.
wdzięcznyKato...
2 lata temu
oj tam, oj tam. On tylko grzeszy gromadzeniem bogactw. To nic, że ubogim brakuje, wdowom odejmuje, ale nie jest pedofilem, a mógłby, bo w sutannie, nie ochrania pedofili, a mógłby, bo w sutannie i władze ma. Tak więc dziękujmy Bogu za kapłana tak niewiele umoczonego, bo takich mało.
Krak
2 lata temu
Zdrajcy Polski dotuja agenta KGB z budzetu:(:(:(
za nasze
2 lata temu
hla za nasze pieniadze
stan
2 lata temu
Jakiż to trzeba być chciwcem, żeby tak bez skrupułów w imię Boga doić swoich wiernych?
januar
2 lata temu
a co ma komuna do naszych katolickich pieniędzy ? my tu jesteśmy u siebie a jak komuchom coś się nie podoba to won z Polski do swojej brukselskiej i moskiewskiej międzynarodówki komunistycznej
qość
2 lata temu
Zarządzający nie swoimi pieniędzmi walą do koryta gdy brakuje na leczenie raka i dzieci narodzonych dla męczeństwa.
stan
2 lata temu
Jezus odparł: „Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj swoje mienie i rozdaj pieniądze biednym, a będziesz miał skarb w niebie+. Potem przyjdź i bądź moim naśladowcą”+. 22 Gdy ten to usłyszał, odszedł zasmucony, bo miał wiele dóbr+. 23 A Jezus powiedział uczniom: „Zapewniam was, że bogatemu trudno będzie wejść do Królestwa Niebios+. 24 Mówię wam, że łatwiej wielbłądowi przecisnąć się przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego”+
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić