o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Dzięki niej powstało Radio Maryja. Mistyczka dała Rydzykowi majątek

103
Podziel się

W najnowszej książce Tomasza Piątka "Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki" autor odkrywa nieznaną przeszłość założyciela Radia Maryja. Piątek ujawnia w niej kim była prawosławna mistyczka Vassula Ryden, dzięki której Tadeusz Rydzyk założył rozgłośnię. Jak się okazuje, Ryden podarowała toruńskiemu redemptoryście ogromną sumę pieniędzy.

Dzięki niej powstało Radio Maryja. Mistyczka dała Rydzykowi majątek
Tadeusz Rydzyk dostał od prawosławnej mistyczki Vassuli Ryden 10 tys. franków szwajcarskich na maszt nadawczy Radia Maryja. (PAP, vassula.pl)
bEKyGNvp

W najnowszej książce pisarza i dziennikarza śledczego Tomasza Piątka autor pisze o powiązaniach o. Tadeusza Rydzyka z Kremlem. Jak się również okazuje, toruński redemptorysta stworzył Radio Maryja, największą rozgłośnię katolicką w Polsce, dzięki kobiecie, która według Piątka ma powiązania z... Moskwą.

W 1990 roku Tadeusz Rydzyk dostał działkę i domek od Redemptorystów na stworzenie redakcji. Wówczas jednak Rydzyk nie miał pieniędzy na postawienie masztu radiowego, bez którego Radio Maryja nigdy nie zdobyłoby tak wielkiej popularności, a Rydzyk nie stałby się najbardziej rozpoznawalnym duchownym w Polsce.

bEKyGNvr

Wtedy na pomoc przyszła mu mieszkająca w Szwajcarii, prawosławna mistyczka pochodzenia greckiego Vassula Ryden, która podarowała Rydzykowi 10 tys. franków szwajcarskich, za które postawiono wieżę radiową. Te informacje potwierdza sam Rydzyk w książce "Życie jest ciekawe" oraz artykuły na stronie internetowej prowadzonej przez mistyczkę.

Tuż przed moim wyjazdem Rosa Winter wręczyła mi 10 tys. franków szwajcarskich. Powiedziała mi, że ta mistyczka przekazała ludziom: "Ojciec Tadeusz Rydzyk chce robić Radio Maryja w Polsce. Jest ono potrzebne i na ten cel potrzebne są pieniądze". Akurat tyle pieniędzy potrzebowaliśmy, żeby zapłacić za postawienie pierwszej wieży radiowej. Za każdym razem jest tak, że Pan Bóg posługuje się różnymi ludźmi, tylko trzeba Go słuchać - czytamy w książce.

Tomasz Piątek twierdzi, że Vassula Ryden jest bardzo światową osobą, obracającą się w kręgach ekspertów ONZ i Banku Światowego.

Pani Ryden, oprócz tego, że jest mistyczką, jest osobą bardzo światową. Obraca się w kręgach ekspertów ONZ i Banku Światowego. Jej pierwszy mąż był Szwedem pracującym dla ONZ i Banku Światowego, po czym rozwiodła się, aby poślubić innego Szweda pracującego dla ONZ i Banku Światowego - mówi pisarz w programie "Sekielski Online".
bEKyGNvx

Uznająca się za mistyczkę Vassula Ryden twierdzi, że przemawia do niej Bóg. Jak ujawnia dziennikarz, mistyczka głosiła także prokremlowskie proroctwa. Działaczka utrzymuje też bliskie kontakty z hierarchami putinowskiej cerkwi w Rosji.

W tym samym czasie, w którym pani Ryden dała Rydzykowi pieniądze na stworzenie Radia Maryja, głosiła proroctwa, w których mówiła, że Bóg wyniesie Rosję na szczyt świętości, oraz, że Rosja będzie rządzić resztą ludzkości. Do dzisiaj pani Ryden utrzymuje stosunki z putinowską cerkwią. Parę lat temu pojechała tam ze swoimi wiernymi na pielgrzymkę, spotkała się z hierarchami putinowskiej cerkwi - tłumaczy Piątek w programie "Sekielski Online".

Tomasz Piątek nie dotarł do informacji, skąd mistyczka wzięła kapitał, który podarowała Rydzykowi. "Jakiś być może hierarcha cerkwi jej przekazał" - mówi z uśmiechem dziennikarz śledczy. Pisarz odkrył jednak, dzięki komu Rydzyk zapoznał się z Greczynką. Była to znajomość z pobytu Rydzyka w Niemczech.

bEKyGNvy
Rydzyk skontaktował się z mistyczką, dzięki włoskiemu pracownikowi dyplomacji Angelo Iwano Pietrobelli. Przedstawiano go jako włoskiego konsula w Niemczech, włoskiego dyplomatę, a inne źródła twierdzą, że nie był dyplomatą, tylko wykonywał inne zadania we włoskiej placówce dyplomatycznej, ale w czasie kiedy zadawał się z Rydzykiem, już w tej placówce dyplomatyczniej nie pracował, z jakiejś przyczyny stracił tam pracę - wyjaśnia dziennikarz.

Pietrobelli miał również nawiązywać kontakty z Rosją. "W tym samym czasie, w którym Pietrobelli zadawał się z Rydzykiem, równocześnie intensywnie nawiązywał kontakty z Rosją. Twierdził, że chce tam wysyłać Biblię, bo wtedy łatwiejsze stało się eksportowanie literatury religijnej, kiedy upadał komunizm" - mówi dziennikarz.

Zobacz także: Finansowanie kościoła. Koniec pieniędzy od państwa? " To, co robi ks. Rydzyk, to jawny skandal"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKyGNvS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
jola 232
3 miesiące temu
czy 10000 franków to majątek? chyba ktoś tu przegiął?
Pytia
6 miesięcy temu
Przykro mi, nie wierzę !!
Petrus
6 miesięcy temu
Mistyczka z forsą,Bareja nie wymyśliłby lepszej komedii.A bezdomny, też byli mistykiem,,,który podarował Rydzykowi samochody,a sam nie miał na kromkę chleba.Kiedy tym diabłem toruńskim zajmie się Watykan i wymiar prawa karnego???
bEKyGNvT
Ciciolina
6 miesięcy temu
Czas mu założyć kajdanki, choćby różowe.
Tradiy
6 miesięcy temu
Jaki majątek w tamtym czasie frank szwajcarski stal po dwa złote dwadzieścia groszy co daje dwadzieścia tysięcy dwieście zł to napewno nie wystarczyło na maszt nadawczy okłamywanie trwa nadal Rydzyk nigdy nie rozliczy się z datków jakie nasi rządzący zasilają jego budżet.W czasach gdzie ludzie proszą innych ludzi o pomoc dla swoich dzieci pasożyt z Torunia dostaje kasę z naszych podatkow
Pani Basia z ...
6 miesięcy temu
Ten to ma fart, ciągle mu ktoś coś daruje... A to bezdomny samochody, a to mistyczka fortunę a to pisiory dotacje... Taki to pożyje, nikt się go nie czepia, w doopie ma przepisy, kręci lody aż huczy!!!
Praktykujący
6 miesięcy temu
Powinna mu jeszcze sprezentować z tysiąc Maybachów no bo skoro bezdomny daje tylko jeden...
BASIA
6 miesięcy temu
To naprawdę szok bo nasze władze tańczą razem z Rydzykiem
RENCISTA
6 miesięcy temu
TO NIE POWINNO TAK SIĘ NAZYWAĆ I RANIĆ MARYJĘ-TO JEST RADIO-PINIĄDZ-RYDZYKA -MATERIALISTY .
Helmut
6 miesięcy temu
Ja z zapytaniem: gdzie jest grob tego bezdomnego od Maybacha? Zapalilbym swieczke.
Ot tak
6 miesięcy temu
Mistyczka czy KGB z wykorzystaniem mistyczki?
Szczery
6 miesięcy temu
Tadeusz antyreklama kościoła i chrześcijaństwa.
madzia
6 miesięcy temu
Jest też inna ciekawa postać - niepełnosprawna Madzia Buczek, która przez lata była siedmiolatką w radiu M. i cieniutkim głosikiem mówiła do dzieci
bEKyGNvL
ewa
6 miesięcy temu
na wzwacniacz do nadajnika np
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić