Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Łapy. Festiwal kolorów odwołany. Oburzył proboszcza

34
Podziel się

W Łapach (woj. podlaskie) odwołano festiwal kolorów. Katolicy poczuli się urażeni, a ksiądz w kościele twierdził, że udział w imprezie jest grzechem.

Łapy. Festiwal kolorów odwołany. Oburzył proboszcza
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bEUNSpsl

W Łapach koło Białegostoku miał odbyć się festiwal kolorów. Popularny typ imprez inspirowany indyjskim świętem holi co roku cieszy się popularnością w całym kraju. Wiele miast organizuje pikniki czy koncerty, gdzie główną atrakcją jest wyrzucanie kolorowych farb w proszku.

Podobna impreza miała odbyć się w Łapach. Jednak okazało się, że nie wszystkim podoba się ten pomysł. Internautka poinformowała, że w miejscowej parafii ksiądz przestrzegał przed uczestnictwem w takiej zabawie. Jego zdaniem jest to grzech.

bEUNSpsn

Organizatorzy imprezy początkowo mieli ją przenieść w inne miejsce. Piotr Łapszo, radny miejski, poinformował, że właściciele gruntu dopatrzył się w imprezie aspektów politycznych, z którymi się nie zgadza. Finalnie imprezę trzeba było w ogóle odwołać.

Z nieznanych nam przyczyn nieliczna grupa osób odebrała propozycję tej zabawy jako przeciwdziałanie wyznawanej przez nich wierze, co niezmiernie nas zdziwiło, bo odebraliśmy mnóstwo głosów mieszkańców Łap, którzy chwalili ten pomysł i zapowiadali przybycie - napisał na Facebooku radny Piotr Łapszo.
bEUNSpst
Jako katolik uważam, że jeżeli impreza, wydarzenia czy przedstawienie uderza w Twoje uczucia lub najzwyczajniej Ci się nie podoba, to po prostu w nim nie uczestnicz, a nie usilnie psujesz zabawę tym, którzy mają inny pogląd na sprawę - napisał radny na Facebooku.
bEUNSpsu
Zobacz także: „Cnoty niewieście” kontra „ideologia LGBT”. Horała o priorytetach ministra Czarnka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNSpsO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Nick
5 miesięcy temu
Grzech to wyłudzenie pieniędzy co ty tydzień i gwałty nich się tym ksiezulek zajmie A nie wcinaniem się w nie swoje sprawy pan radny dobrze napisał
MP.
5 miesięcy temu
I oni chcą żeby młodzież chodziła do kościoła?
Tytus
5 miesięcy temu
Trzy artykuły o tym samym czyli szczucie na katolików ciąg dalszy
bEUNSpsP
avatar
5 miesięcy temu
Dlaczego nie zorganizowali festiwalu bieli ??????? Może dlatego, że Tusek miał wrócić na białym koniu, a wrócił na kolorowym z niemiecką swastyką !!!!!!! Wodza trza słuchać, nawet jeżeli szczuje z wakacji w Chorwacji!!!!!!!Młodzież łatwo ogłupić, szczególnie tę, której zabrano możliwość uczęszczania na lekcje historii w szkole!!!!! mało kto z nich wie kto napadł w 1939 roku na Polskę, myślą że zielone ludziki, a były przecież brunatne i czerwone, znaczy sie kolorowe !!!!!!!!!!
Nikita
5 miesięcy temu
Pijcie więcej bimbru haha
Egzorcysta
5 miesięcy temu
Katolom już się we łbach przewróciło
Olaf
5 miesięcy temu
Holi- hinduistyczne święto radości i wiosny, obchodzone przeważnie w dniu pełni księżyca w miesiącu phalguna (luty–marzec). To święto obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Ludzie nieświadomi biorą udział w nieznanych obrządkach.
e nde
5 miesięcy temu
Kto temu człowiekowi dał tytuł profesorski to przecież ciemny wczesno kamienia łupanego przedstawiciel komu chce się bez mydła wejść w cztery litery demonstrowanie swojej wiary na chama to objaw ciemnoty jakiej nie można się spodziewać w 21 wieku ery postępu cywilizacji.Niedługo człowiek poleci w Kosmos szukać planet możliwych do zamieszkania a ten chce wracać do wczesnego średniowiecza Wstyd być takim ciemnym
Ewa
5 miesięcy temu
Podlasie rezerwat średniowiecza i zabobonu!
Dalton
5 miesięcy temu
Pośmiewisko na cala Polskę przez jednego Batmana czarnego co kolorów nie lubi!
Benio
5 miesięcy temu
Im musza coś dodawac do oplatka bo zachowuja się jak oduzeni!
aza
5 miesięcy temu
Ksiądz by musiał wykąpać dziecko zanim zaprosi do łóżka a to strata czasu!
Jogi
5 miesięcy temu
Zakołtuniony katoliban nie rozumie, że ludzie radością i zabawą zawsze chwalą tym Boga Naszego Jedynego. Nie ważne czy chwalą śpiewem w kościele czy tańcem i rzucaniem kolorowej farby na ulicy. Aby to zrozumieć, trzeba zamulone czarną propagandą czachy wyrwać z mętnych wód średniowiecznego bagna.
bEUNSpsH
MamAdama
5 miesięcy temu
Oni tam tylko popiołem mogą się posypywać. A dla zabawy biczowanie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić