Lato wraca do Polski! Znowu będzie bardzo ciepło

8

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Okazuje się jednak, ze w najbliższym czasie możemy jeszcze liczyć na wysokie temperatury. Nad Polskę napłynie ciepłe powietrze z południa.

Lato wraca do Polski! Znowu będzie bardzo ciepło
Do Polski powrócą w przyszłym tygodniu wysokie temperatury (Getty Images, NIKOLAI CHEKALIN)

Nad Europę Środkową w przyszłym tygodniu nadciągnie rozległy wyż, który szybko przemieści się na wschód. Zachodnią część kontynentu opanują niże. Taki układ sprawi, że w Polsce pojawią się jeszcze letnie temperatury. Nad nasz kraj nadciągnie gorące powietrze z południa.

Chłodne masy powietrza utrzymają się do poniedziałku. Najcieplej na zachodzie

Rześki weekend zbliża się ku końcowi. Chłodne masy powietrza utrzymają się nad Polską jeszcze w poniedziałek. Tego dnia termometry pokażą od 15 st. C na wschodzie kraju po nawet 20 – w centrum. Najcieplej będzie na Ziemi Lubuskiej, gdzie temperatura wyniesie 23-24 st. C.

Ostatnie podrygi wiosny? Do Polski nadchodzi ocieplenie

Od wtorku z każdym dniem temperatura będzie rosnąć. W czwartek osiągnie nawet 25 st. C. Kolejne dni to jeszcze wyższe wartości na termometrach. Od piątku do niedzieli na zachodzie i południowym zachodzie możliwe będą temperatury nawet do 27 st. C.

W głębi kraju temperatura będzie utrzymywać się w granicach 24-25 st. C. Przyjemnym temperaturom przeważnie towarzyszyć będzie bezchmurne niebo. Popadać i zagrzmieć może pod koniec tygodnia jedynie na zachodzie Polski.

Obejrzyj także: Kiedy wróci lato? Prognoza pogody na weekend z IMGW

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić