o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Pogoda długoterminowa 2021 na jesień. Wieści z IMGW mogą zdziwić

10
Podziel się

Lato w pełni, ale niektórzy już się zastanawiają, jaką pogoda czeka nas jesienią. Jaki będzie październik? Czego należy się spodziewać w listopadzie? Pojawiły się nowe wieści pogodowe z IMGW.

Pogoda długoterminowa 2021 na jesień. Wieści z IMGW mogą zdziwić
Jesień 2021 (Pixabay)
bErahZqt

Prognoza długoterminowa powinna być traktowana z dystansem. Wszystko dlatego, że jest obarczona bardzo dużą niepewnością, co oczywiście wynika z ryzyka wystąpienia nagłych zjawisk meteorologicznych.

Nie jest możliwy dokładniejszy opis przewidywanej pogody z tak dużym wyprzedzeniem. Należy pamiętać, że prognoza jest orientacyjna, ma charakter eksperymentalny i dotyczy średniego przebiegu dla całego prognozowanego regionu i danego okresu prognostycznego - zaznacza IMGW.

Specjaliści przewidują, że średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych we wrześniu 2021 roku w większości kraju powinna mieścić się w granicach normy wieloletniej z lat 1991-2020.

bErahZqv

Pogoda na październik. Co nas czeka?

Wieści dotyczące października mogą zdziwić. Podano, że średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych na obszarze całego kraju prawdopodobnie będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Pogoda - listopad. Są pierwsze przewidywania

Średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych na obszarze całego kraju powinna kształtować się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020 - donosi IMGW w kontekście listopada.
bErahZqB

Co oznaczają pojęcia powyżej normy", "poniżej normy" i "w normie"?

W IMGW-PIB, podobnie jak w innych ośrodkach meteorologicznych na całym świecie, średnią miesięczną temperaturę powietrza/miesięczną sumę opadów atmosferycznych dla danego miesiąca prognozuje się w odniesieniu do normy wieloletniej przyjmowanej za okres 1991-2020. Wartości średniej miesięcznej temperatury/miesięcznej sumy opadów z tego 30-letniego okresu sortuje się od najniższej do najwyższej, 10 najniższych wartości wyznacza średnią temperaturę/sumę opadów w klasie "poniżej normy", 10 środkowych "w normie", a 10 najwyższych "powyżej normy" - tłumaczą przedstawiciele IMGW.
bErahZqC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErahZqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Qnia
20 godz. temu
To jaka będzie ta pogoda w końcu???
Kasia
6 dni temu
To w końcu poWyżej czy poNiżej????
Boginia
1 tyg. temu
Nie chce mi sie siedziec samej w domu. Super by bylo kogos poznac na 𝐏ap𝐢ary.𝐏L
bErahZqX
dorcia
1 tyg. temu
co z tego jak bedzie lockdown i zamkna od wrzesnia wszystko, w tym moze lasy i plaze
Krzysztof1956
1 tyg. temu
"Teraz to nawet pogody przepowiedzieć nie potrafio"...tak cytując komendanta policji z Królowego Mostu (film Jacka Bromskiego "U Pana Boga..."
anonim
1 tyg. temu
Ten artykuł tak wiele wyjaśnia...
Joki
1 tyg. temu
NIC ciekawego nie podali... Tylko, że będzie taka norma z 30 lat w sumie... To oznacza, że w październiku może być +20, bo tak bywało, w listopadzie +16 (np. w 2019 tak było) albo -12. Dobrze, że przynajmniej papieru nie marnują na takie artykuły. Pozdrawiam Czytających :)
Wielki błąd
1 tyg. temu
Pogoda wtedy będzie bez znaczenia
ccc
1 tyg. temu
ja bym chciał złotą polską jesień i ciepło do listopada ,do połowy.
Tkl
1 tyg. temu
Nie wierzę w to
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić