Lawina porwała turystów w Tatrach. "Czoło głębokie na 3 metry"

35

TOPR informuje o dramatycznym wypadku w rejonie Wołowca w Tatrach. Lawina porwała dwie osoby, do których wysłano śmigłowiec ratunkowy. Na szczęście skończyło się na strachu i nikomu nic się nie stało.

Lawina porwała turystów w Tatrach. "Czoło głębokie na 3 metry"
Lawina porwała dwóch turystów w Tatrach. Jeden został przysypany (Facebook, TOPR)

Lawina zeszła w środę przed południem. Około godziny 11. centrala TOPR została zaalarmowała o dwóch turystach porwanych przez lawinę. Świadek widział z Rakonia, jak fala śniegu przeszła w rejonie zielonego szlaku w dolinie Wyżniej Chochołowskiej.

Zgłaszający po zejściu lawiny widział na powierzchni tylko jedną z tych osób - informuje na Facebooku TOPR.

Lawina porwała dwie osoby w Tatrach. Akcja ratunkowa

Na miejsce wysłano śmigłowiec, na pokładzie którego było sześciu ratowników i pies lawinowy. Niedługo po desancie i rozpoczęciu poszukiwań na lawinisku, do TOPR zadzwonili poszukiwani turyści.

Mężczyźni spadli razem z lawiną. Jeden z turystów był do połowy przysypany przez śnieg, ale został szybko odkopany przez towarzysza. Schodzili do doliny Chochołowskiej, kiedy zobaczyli przelatujący śmigłowiec. Domyślili się, że to ich poszukuje TOPR i szybko zadzwonili z informacją, że są cali i zdrowi.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ratownicy TOPR pokazali zdjęcia z lawiniska, w tym m.in. miejsce odkopania turysty. Na innej fotografii zaznaczyli część obrywu lawiny, która miała w tym miejscu około 250 m długości. Z kolei czoło lawiny było miejscami głębokie nawet na 3 metry.

Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało. (...) Przypominamy, że w Tatrach obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego! - podkreślają ratownicy TOPR.
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić