Jan Manicki
Jan Manicki| 

Łazik Perseverance przesłał nowe zdjęcia Marsa w kolorze

143

Łazik Perseverance w czwartek 18 lutego tuż przed godz. 22 czasu polskiego z powodzeniem wylądował na powierzchni Marsa. Chwilę później przesłał na Ziemię pierwsze, czarno-białe zdjęcie. Teraz pojazdowi udało się sfotografować Czerwoną Planetę w lepszej jakości.

Łazik Perseverance przesłał nowe zdjęcia Marsa w kolorze
Łazik Perseverance zrobił kilka fotografii Marsa w wysokiej rozdzielczości (NASA)

W piątek wieczorem w mediach społecznościowych pojawiła się pierwsza kolorowa fotografia z łazika Perseverance. Widać na niej znacznie więcej, niż na poprzednich fotografiach. Zdjęcie przedstawia powierzchnię czerwonej planety.

Otwarty horyzont, tak wiele do odkrycia. Nie mogę się doczekać, żeby zacząć eksplorację – napisano pod fotografią na oficjalnej stronie łazika na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pierwsze kolorowe zdjęcia. Łazik Perseverance eksploruje Marsa

Na profilu NASA's Perseverance Mars Rover naukowcy podzielili się zdjęciem skał znajdujących się w pobliżu łazika. Pojazd będzie starał się wyjaśnić ich pochodzenie. Dzięki temu badacze mają lepiej zrozumieć historię Marsa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

NASA opublikowała także zdjęcie z modułu lądownika, który opuścił łazik na Marsa. Na fotografii widać pojazd z góry, tuż przed tym, gdy jego koła dotknęły powierzchni Czerwonej Planety.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Misja Mars 2020. NASA chce przygotować grunt pod przyszłe misje

Łazik Perseverance będzie poszukiwał na Marsie potencjalnych śladów życia. Pojazd zbierze także próbki marsjańskich skał, które w przyszłości mają trafić na Ziemię. Perseverance będzie miał ponadto za zadanie przetestować technologie, które będą wykorzystywane w misjach załogowych na Marsa, takie jak urządzenie produkujące tlen z dwutlenku węgla.

Obejrzyj także: Mars 2020. Lądowanie łazika Perseverance

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić