o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Łazik Perseverance startuje na Marsa. O której godzinie? Stream online

1
Podziel się

Już dzisiaj (30 lipca) startuje misja na Marsa organizowana przez NASA. Na "Czerwoną Planetę" polecą łazik Perseverance oraz helikopter Ingenuity. Transmisję na żywo ze startu rakiety będzie można oglądać poprzez oficjalne streamy online w Internecie.

Łazik Perseverance startuje na Marsa. O której godzinie? Stream online
Gdzie oglądać start łazika Perseverance na Marsa? (Materiały prasowe, NASA)
bDSadJsl

Łazik zbada powierzchnię Marsa. Po wylądowaniu na planecie, głównym celem misji będzie zbadanie powierzchni w kraterze Jezero. NASA wierzy, że łazik może zebrać próbki świadczące m.in. o potencjalnym dawnym życiu marsjańskim. Mogłyby one być przywiezione z powrotem na Ziemię przez przyszłą, załogową misję NASA.

Na najbliższą Ziemi planetę wystartuje łazik Perseverance. Waży on 1043 kg i ma trzy metry długości. Budowa tego bezzałogowego robotycznego pojazdu trwała około osiem lat i kosztowała dwa i pół miliarda dolarów.

bDSadJsn

Wszystkie testy oraz formalności zostały już dograne. Przed nami nie pozostało już nic innego, jak tylko oczekiwanie, aż rakieta z pojazdami NASA wystartuje i poleci w stronę Marsa.

Misja na Marsa. Godzina, stream online

Oficjalny start rakiety został zaplanowany na 30 lipca na godzinę 13:50 czasu polskiego. Transmisja streamów online rozpocznie się już jednak o 13:00, a będzie można ją śledzić m.in. na oficjalnym kanale NASA. Polski stream został zapowiedziany na kanale na YouTube o nazwie "Astrofaza", jednak póki co nie ma jeszcze dostępnego do niego linku.

bDSadJst
Zobacz także: Watch NASA's Perseverance Rover Launch to Mars!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSadJsO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Paweł
9 miesięcy temu
Chciałem tylko zwrócić uwagę autora, że najbliższa Ziemi jest Wenus, nie Mars jak autor pisze. Ale skąd mógłby to wiedzieć?
Najnowsze komentarze (1)
Paweł
9 miesięcy temu
Chciałem tylko zwrócić uwagę autora, że najbliższa Ziemi jest Wenus, nie Mars jak autor pisze. Ale skąd mógłby to wiedzieć?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić