Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Kometa NEOWISE. Ostatnia szansa, by ją zobaczyć. Kolejny raz pojawi się za 6,8 tys. lat!

44

Kto jeszcze nie widział komety NEOWISE, nie powinien zwlekać. To już ostatnia szansa, by ją zobaczyć na niebie. Kometa powróci dopiero za 6,8 tys. lat.

Kometa NEOWISE. Ostatnia szansa, by ją zobaczyć. Kolejny raz pojawi się za 6,8 tys. lat!
Kometa NEOWISE (Getty Images)

Kometa NEOWISE była widoczna na niebie niemal przez cały lipiec. Można ją było oglądać nad Polską. Musimy się już z nią jednak pożegnać. W nocy z czwartku na piątek (24/25 lipca) NEOWISE C/2020 F3 przeszła przez perygeum.

Kometa NEOWISE z dnia na dzień ciemnieje

Kometa NEOWISE C/2020 F3 z dnia na dzień jest już coraz słabiej widoczna. Po tym jak przeszła perygeum, będzie już coraz dalej, aż w końcu całkiem zniknie z pola widzenia.

Ostatnia szansa, by zobaczyć kometę NEOWISE

To ostatni moment, by podziwiać kometę NEOWISE gołym okiem. Jeśli tego nie zrobimy w najbliższych dniach, to już później nie będzie to możliwe. W sierpniu obserwować będzie można ją jeszcze za pomocą lornetek i teleskopów, później nie będzie już widoczna. Wróci dopiero za 6,8 tys. lat!

Kometa NEOWISE została odkryta 27 marca 2020 roku przez NASA. Było to możliwe dzięki znajdującemu się w Kosmosie teleskopowi NEOWISE. Kometa zbudowana jest z lodu i ma średnicę około 5 km.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić