aktualizacja 

Lekarz bije na alarm. Na OIOM trafia coraz więcej młodych osób z COVID-19

428

Peter Hampshire jest brytyjskim lekarzem i zarazem dyrektorem jednego z oddziałów intensywnej terapii. Doktor postanowił nagłośnić kwestię, która od dawna spędza mu sen z powiek. Zauważył, że coraz częściej do szpitala trafiają młodzi ludzie z COVID-19. Większość łączy jedno.

Lekarz bije na alarm. Na OIOM trafia coraz więcej młodych osób z COVID-19
Coraz częściej na oddział intensywnej terapii trafiają młode osoby zarażone koronawirusem. Znamy powód (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, 2021 Donato Fasano)

Doktor Hampshire pracuje w Royal Liverpool Hospital w Liverpoolu na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii. Zaobserwował on, że ostatnim czasie na oddział, którym kieruje, coraz częściej trafiają pacjenci między 30. a 40. rokiem życia.

Koronawirus. Na oddziałach intensywnej terapii jest coraz więcej młodych

Peter Hampshire podkreśla, że większość jego młodych pacjentów łączy jedno – nie są oni zaszczepieni przeciwko COVID-19. W konsekwencji mimo ich wieku oraz stosunkowo dobrej kondycji wyjątkowo ciężko przechodzą zarażenie koronawirusem.

To szokujące, gdy przychodzą zdrowi, młodzi ludzie, około 30 i 40 lat. Czasami widuje się pacjentów, którzy umierają na COVID-19, a są młodzi, wiesz, ten widok jest bardzo przykry dla personelu – ubolewa doktor Peter Hampshire (Mirror).
Zobacz także: Zobacz też: Zakażenia COVID-19 podczas świąt. Jak się uchronić? Wirusolożka doradza

Zgodnie z danymi zebranymi przez dyrektora OIOM aż czterech na pięciu spośród wspomnianych pacjentów nie zaszczepiło się przeciwko COVID-19. Peter Hampshire jest przekonany, że gdyby zdecydowali się przyjąć preparat, przeszliby chorobę o wiele łagodniej, a ich stan nie wymagałby pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Czterech na pięciu z naszych pacjentów nie otrzymało szczepionki. Wiemy, że szczepionka chroni ludzi przed poważnymi powikłaniami i śmiercią. Być może gdyby ci ludzie otrzymali szczepionkę, to by się nie wydarzyło – podkreśla doktor Peter Hampshire (Mirror).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić