Lekarz ostrzega przed e-papierosami. "To grilluje twoje płuca"

3

Ten kalifornijski lekarz nie ma dobrych wiadomości dla wszystkich osób, które korzystają z e-papierosów. Doktor Brian Boxer Wachler, okulista z Beverly Hills w Stanach Zjednoczonych, stanowczo wyjaśnił swój punkt widzenia w jednym z ostatnich filmików na TikToku. "To grilluje twoje płuca" - podał dramatycznie.

Lekarz ostrzega przed e-papierosami. "To grilluje twoje płuca"
Lekarz ostrzega przed e-papierosami. (TikTok, @brianboxerwachlermd)

Doktor Brian Boxer Wachler prowadzi własny kanał na TikToku o nazwie @brianboxerwachlermd. To tutaj aktualnie śledzi go już 3,4 miliony użytkowników. Liczba ta jednak wciąż się zmienia.

Teraz specjalista zabrał głos w temacie osób, które korzystają z elektronicznych papierosów. Miał dla nich niestety bardzo złe wieści. Jak uważa, e-papierosy są jeszcze gorsze od palenia szkodliwych przecież zwykłych papierosów z paczki. Tak argumentował swoje stanowisko:

Temperatura e-papierosa może być znacznie wyższa, niż dymu papierosowego, więc może dosłownie grillować płuca - przekazał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co się dzieje w organizmie po wypaleniu tylko jednego papierosa?

Lekarz ostrzega przed elektronicznymi papierosami. "To grilluje twoje płuca"

Następnie dodał, że dane pokazują, iż znacznie więcej młodych osób, które korzystają z e-papierosów, wymaga potem przeszczepu płuc (w porównaniu do tych osób, które palą klasyczne papierosy). Doktor Brian Boxer Wachler wskazał na badanie z 2022 r. opublikowane w czasopiśmie "Critical Reviews in Toxicology".

Każdy rodzaj papierosa może spowodować uszkodzenie płuc. Proszę, nie korzystajcie również z elektronicznych - zaapelował w nagraniu.

Filmik cieszył się sporą popularnością. Obejrzano go już 6,6 miliony razy. "Wysłałam to mojemu synowi, modląc się, żeby mnie wysłuchał" - napisała jedna osoba. "A co jeśli zrobię to raz w miesiącu?" - zastanawiała się następna.

Niezależnie od niemożliwych do zweryfikowania przykładów anegdotycznych, pewnym jest, że najlepiej nie palić ani elektronicznych papierosów.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić