Lekarze idą na urlop. Kaliski szpital zamyka oddział

15

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu na dwa tygodnie zawiesza działanie Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej. Powód? Przerwa urlopowa lekarzy. Placówka uspokaja jednak i zapewnia, że mali pacjenci wymagający hospitalizacji będą kierowani do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Lekarze idą na urlop. Kaliski szpital zamyka oddział
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu na dwa tygodnie zawiesza działanie Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej. (Facebook, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu)

Przerwa w działalności Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej potrwa od 15 do 30 lipca. Czasowe zawieszenie w kaliskim szpitalu jest spowodowane przerwą urlopową pracowników.

Na wniosek kierownika Oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej, szpital wystąpił do Wojewody z odpowiednim ustawowym wyprzedzeniem o zgodę na czasowe zawieszenie funkcjonowania oddziału, na co, po pozytywnej rekomendacji NFZ oraz przedstawieniu przez szpital porozumienia z innym szpitalem, który w razie potrzeby będzie hospitalizował pacjentów, taką zgodę otrzymał - informuje na Facebooku kaliski szpital.

Placówka podkreśla, że sytuacja nie jest nadzwyczajna. Powtarza się każdego roku podczas letnich wakacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Porzucony szpital dziecięcy w wyposażeniem. Oto co było w środku

Zarząd szpitala zapewnia, że dzieci, które wymagają leczenia zostaną przekierowane do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Przypominamy, że każdy mały Pacjent, który trafi w tym lub innym czasie do naszego SOR, zostanie należycie zaopatrzony. W razie koniecznej hospitalizacji - zgodnie z podpisanym porozumieniem - Pacjenci przekierowani zostaną na chirurgię dziecięcą do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim - przekazała lecznica.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Po dwóch tygodniach przerwy (31 lipca), Chirurgia Dziecięca w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu ma wrócić do regularnej pracy i przyjęć małych pacjentów.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić