Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Lekcja religii w liceum. Uczennica pokazała naukę cnót niewieścich w szkole

1430
Podziel się:

Uczennica jednego z liceów pokazała, czego obecnie uczniowie uczą się na lekcji religii. Jagoda opowiedziała o wszystkim na filmiku, który zamieściła na TikTok. Zdradziła również, co zrobił ksiądz, kiedy uczniowie zareagowali oburzeniem, na widok tego co przeczytali w materiałach.

Lekcja religii w liceum. Uczennica pokazała naukę cnót niewieścich w szkole
Uczennica jednego z liceów pokazała, czego obecnie uczniowie muszą się uczyć na lekcji religii. (TikTok, @jagodaluszczak)

Jagoda chodzi do liceum i postanowiła nagrać krótki filmik o tym czego uczniowie uczą się obecnie na lekcji religii. Nastolatka najpierw pokazała wydrukowane materiały, które ona i jej koledzy z klasy otrzymali od księdza.

Na jednej z kartek opisano "zagrożenia życia rodzinnego". Wśród zagrożeń wymieniono feminizm. Uczennica cytuje kilka przykładów odnośnie tego zagadnienia.

Feminizm przedkłada pracę, karierę, samorealizację kobiety nad wychowanie dzieci, pielęgnowanie ogniska domowego (...), dezawuuje kobiecą subtelność i wdzięk, a podkreśla siłę i waleczność, osłabia to zdolność mężczyzny do trwałego związku i pokochania kobiety na całe życie. Feminizm zaburza relacje między płciami - cytuje nastolatka.

Następnie uczennica pokazuje materiały z bliska. Wśród dalszych zagrożeń życia rodzinnego, jakie niesie feminizm czytamy: "podsyca rywalizację między kobietą a mężczyzną, przekazuje dzieciom ukryta lub jawną pogardę wobec mężczyzn, zaburza poczucie bezpieczeństwa w rodzinie".

Na innych wydrukowanych kartkach widzimy m.in. zagadnienia dotyczące np. "co pomaga w zachowaniu czystości", "rodzaje cnoty czystości", "zgubne skutki filozofii gender".

Reakcja księdza

Uczennica tłumaczy, że lekcje religii w jej klasie prowadzi ksiądz. Kiedy klasa wyraziła swoje oburzenie, po przeczytaniu tego, czego powinni się uczyć, ksiądz zaczął wszystkich pytać - relacjonuje TikTokerka.

To jest chore co się odp*** w szkołach, chore! - kwituje uczenica na koniec filmiku.

Pod nagraniem licealistki pojawiło się tysiące komentarzy. "Dosłownie opadła mi szczęka i poczułam się mega urażona jako kobieta" - czytamy. "Młodzieży współczuje wam. Za moich czasów ksiądz przychodził z gitarą, siostra była na luzie, nikt nie uciekał od trudnych tematów, podejmowali z nami ciekawe dyskusje" - napisała jedna z użytkowniczek TikTok.

W komentarzach pojawiło się także wiele wypowiedzi innych uczniów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami z lekcji religii. "U mnie cała klasa pokłóciła się z księdzem, bo powiedział, że po zdradzie męża, kobieta też ma grzech, bo nie zadbała o związek i dopuściła do zdrady" - napisał jeden z internautów.

Zobacz także: Coraz mniej uczniów na religii? Rzecznik Episkopatu odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1430)
Gość
7 miesięcy temu
Po co chodzicie na tzw. religię, wypisujcie się , a klechy będą inaczej podchodzić do wiernych jak nie będzie kasy.
gacek
7 miesięcy temu
Te cnoty niewieście pisał jakiś inkwizytor albo pacjent psychiatryka.
WOLNY
7 miesięcy temu
Ksiądz do ołtarza. Pedagog do szkoły (tylko nie katolickiej) by nauczyć ją tolerancji i rozumnego działania w dzisiejszych czasach. By umiała przekazać młodzieży ja zadbać o szacunek dla swojej osoby. Normalnego podejścia do spraw seksu i odpowiedzialności za nierozumne podejście do tego tematu. Powinno się mówić o skutkach nierozumnego podejścia do spraw współżycia płciowego. TYLE W TEMACIE. Usunąć kler, nie mający rodzin i dzieci od poruszania przez nich tematów związanych z życiem rodzinnym i erotycznym.
😆😆😆
7 miesięcy temu
Wygląda i "wymyśli" jak typowa Julka z Twittera jak nie chce chodzić na religię to niech się wypisze. Nikt jej nie zmusza do chodzenia na religię
ghost1981
7 miesięcy temu
Sorka a ja jej będę bronił RELIGIA def. System wierzeń i praktyk określający relację między różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską a społeczeństwem, grupą lub jednostką. Manifestuje się ona w wymiarze doktrynalnym (doktryna, wierzenia), w czynnościach religijnych (np. kult, rytuały), w sferze społeczno-organizacyjnej (wspólnota religijna, np. Kościół) i w sferze duchowości indywidualnej (m.in. mistyka). Zgodnie z najbardziej podstawowym, powszechnym i ogólnym rozumieniem, religia jest zbiorem osobistych lub zinstytucjonalizowanych postaw, obrzędów i wierzeń wobec niematerialnej transcendentnej rzeczywistości najczęściej określanej mianem Boga (religie monoteistyczne) lub bogów (religie politeistyczne) oraz związanych z nimi przekonań o pochodzeniu i celu życia człowieka, a także zasad obyczajowych i norm moralnych[5]. Wśród uczonych panuje wielka różnorodność wniosków i tez co do tego, co dokładnie stanowi religię GDZIE TU KURWA PISZĄ O OBOWIĄZKOWEJ NAUCE
nat
8 miesięcy temu
To po co ona chodzi na religię?
Adam N 1973
8 miesięcy temu
WP stosuje sprytną cenzurę. Z komentarzy krytycznych są przepuszczane te które zawierają wulgaryzmy, ale nie te które pokazują brednie feminizmu w sposób nie do obalenia. Niezorientowani myślą że na WP jest pełna wolność słowa
Dawid
8 miesięcy temu
Ani to pinkne ani mądre
Elik
8 miesięcy temu
Idealna na konfidenta i agenta PRL
Adam
8 miesięcy temu
Niespodobało jej się na lekcji trzeba było wstać i wyjść a nie nagrywać i zachowywać się jak łajza.Zastanawiam się kto ją wychowuje buszmeni czy inni patole.Marność nad marnościami takie zachowanie i niechodzi o to czy jestem za czy przeciw religii.
fds
8 miesięcy temu
Czy ktoś zmusza ją do uczestnictwa w lekcji religii? To, że jest wierząca nie jest tożsame z tym że musi być katoliczką. Wiarę w Boga może realizować w innych Kościołach, czy nawet poza jakąkolwiek organizacją, wtedy nie będzie musiała dostosowywać się do jakiś zasad, tylko grać sobie na gitarze np.
Amen
8 miesięcy temu
Zliokwidujcie tą sekte .Kto wierzy nie musi miec do tego ksiedza i kosciola .Ta gromada darmozjadów znalazla wygodne leze do okradania ludzi
AAAB
8 miesięcy temu
Mam 70 lat od 20 nie chodzę do kościoła,żyje tak aby nie krzywdzić innych
AAAB
8 miesięcy temu
Mam 70 lat od 20 nie chodzę do kościoła,żyje tak aby nie krzywdzić innych
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić