Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Lekcje mogą być krótsze. To ze względu na pandemię koronawirusa

3
Podziel się

Pandemia koronawirusa wymusiła mnóstwo zmian. Zaraza wywróciła życie wielu osób o 180 stopni. Bardzo mocno odczuli ją uczniowie, którzy musieli przyzwyczaić się do nowych zasad nauczania. Przy okazji epidemii postanowiono dać możliwość skrócenia lekcji do 30 minut.

Lekcje mogą być krótsze. To ze względu na pandemię koronawirusa
Lekcje skrócone do 30 minut (Pixabay)
bFdOYigl

Lekcje odbywające się w szkołach trwają 45 minut. I tutaj na żadne zmiany uczniowie nie mogą liczyć. Nie ma mowy o taryfie ulgowej ze względu na koronawirusa. Trzeba wytrzymać w ławce przez trzy kwadranse.

Inaczej sprawa wygląda z nauczaniem zdalnym. W tym przypadku nauczyciele mogą skracać zajęcia do 30 minut. Z drugiej strony, daje się im również możliwość wydłużenia lekcji do 60 minut, co już z pewnością nie spodobałoby się uczniom.

bFdOYign
W tym roku szkolnym czas trwania godziny lekcyjnej prowadzonej zdalnie będzie mógł wynosić od 30 do 60 minut. Pozostaje jednak zasada, że podstawowym wymiarem czasu trwania poszczególnych zajęć edukacyjnych jest 45 minut - informował MEN jakiś czas temu.

Koronawirus w Polsce. Kto uczy się zdalnie?

Na nauczanie zdalne przechodzą te placówki czy też klasy, które zostały w znaczący sposób zaatakowane przez koronawirusa. Zmiana systemu prowadzenia zajęć może być dokonana tylko po odpowiedniej rekomendacji sanepidu. Nie ma możliwości, by suwerennie decydował np. dyrektor danej szkoły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdOYigO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Jozef
rok temu
To już po nas?Straciłem nadzieję na przeżycie ,bo już mam ponad 70 ;lat.Czy w naszych szpitalach rzeczywiście uratują chorego,czy to taka dezynfekcja społeczeństwa? Szumowskiemu wierzyłem w jego działania ,ale ten minister to jaki?
Pani
rok temu
A jakie to ma znaczenie czy lekcje będą trwały 30 czy 45 minut? Jak ma dojść do zarerzenia to i w 5 minut dojdzie. Tylko kto nas będzie leczyć? Przychodnie zamknięte.
Kingasosna
rok temu
Mi pasują aktualne godziny, nie chce zmian.
bFdOYigP
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić