Aniela Siwek| 

"Tam żyje coś wielkiego". Zaskakujący odczyt sonaru w jeziorze Loch Ness

56

W jeziorze Loch Ness znajdującym się w Szkocji sonar wykrył tajemniczy kształt o długości ponad 9 metrów. Nie wiadomo co dokładnie może znajdować się na dnie, ale odkrycie już wywołało ekscytację u osób wierzących w potworach z Loch Ness.

"Tam żyje coś wielkiego". Zaskakujący odczyt sonaru w jeziorze Loch Ness
Na dnie jeziora Loch Ness wykryto tajemniczy kształt. (SWNS , NEWSPIX.PL)

W Szkocji w jeziorze Loch Ness wykryto tajemniczy kształt. Przedmiot lub zwierzę ma 9 metrów długości i znajduje się na głębokości poniżej 150 metrów.

Kształt został uchwycony za pomocą sonaru należącego do Cruise Loch Ness. Według właściciela łodzi nie ma mowy o pomyłce i na dnie jeziora naprawdę leży sporych rozmiarów przedmiot lub zwierzę.

Wierzę, że głęboko w Loch Ness żyje coś wielkiego, kto wie, co to może być, ale chcę wierzyć, że to Nessie. Ekspert od sonaru przyjrzał się temu i powiedział, że jest prawdziwy. Na pewno coś tam jest – powiedział Ronald Mackenzie, który dokonał odkrycia.
Zobacz także: Zdjęcie z Loch Ness. Poruszenie w sieci

W ubiegłym roku aż 18 razy zgłaszano różne anomalie związane z jeziorem Loch Ness. Wiele osób miało także widzieć legendarnego potwora. Badania przeprowadzone w 2018 roku wykazały, że mityczne stworzenie przynosi 41 milionów zysków dla gospodarki. Dzieje się tak głównie dzięki turystom oraz poszukiwaczom.

We wrześniu ubiegłego roku naukowcy z Nowej Zelandii potwierdzili, że w jeziorze może coś żyć. Zasugerowali jednak, że prawdopodobnie jest to wyjątkowo duży węgorz.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić