o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Ksiądz uczy ile dzieci powinni mieć wierni. "Dwoje nie spełnia minimum socjalnego"

1370
Podziel się

Ksiądz Kneblewski, znany z kontrowersyjnych poglądów i częstego udzielania się w sieci, dodał kolejny wpis. Tym razem bydgoski duchowny wypowiedział się w kwestii rodzin i dzietności w Polsce. Ile dzieci każdy powinien mieć?

Ksiądz uczy ile dzieci powinni mieć wierni. "Dwoje nie spełnia minimum socjalnego"
Ksiądz Roman Kneblewski aktywnie działa w mediach społecznościowych i nagrywa filmy na YouTube. (YouTube)
bDSUwDGt

Kolejny post księdza wywołuje kontrowersje w sieci. Bydgoski duchowny, znany też jako kapelan narodowców, poucza wiernych, ile potomstwa powinni posiadać, a także definiuje pojęcie rodziny wielodzietnej.

Ksiądz Roman Kneblewski stwierdził, że troje dzieci to niezbędne minimum. Według duchownego dwoje dzieci to za mało, ponieważ w ten sposób rodzice zaledwie wypełniają lukę po sobie. Dopiero trzecie dziecko może przysłużyć się społeczeństwu.

bDSUwDGv

"Tradycyjna rodzina jest wielodzietna i wielopokoleniowa!"

Dwoje dzieci nie spełnia minimum socjalnego. Jeżeli małżonkowie mogą mieć dzieci, powinni mieć ich przynajmniej troje: dwoje to reprodukcja prosta (za siebie), a trzecie dla wypełnienia luki po zgonach, za fizycznie niepłodnych i za takich, jak ja.
Zobacz także: Projekt "Stop LGBT". Ks. prof. Alfred Wierzbicki: biskupi powinni mieć więcej wyobraźni i miłosierdzia

Według dalszych słów księdza rodzina z trojgiem dzieci, czyli "minimum socjalnym", nie jest rodziną wielodzietną. Do postu ksiądz dodał zdjęcia sugerujące, co taką rodziną jest. Na jednej z fotografii widać państwa Bonell. Para Australijczyków posiada aż szesnaścioro dzieci.

bDSUwDGB
Rodzice z trojgiem dzieci nie stanowią jeszcze bynajmniej rodziny wielodzietnej. To tylko minimum socjalne.

Nie po raz pierwszy ksiądz kontrowersyjnie wypowiada się na temat tradycyjnej rodziny. Kilka tygodni temu zaliczył z tej okazji wpadkę. Na Facebooku i Twitterze dodał zdjęcia Jamesa Van Der Beeka ze swoją żoną i dziećmi. Duchowny zachwalając tę rodzinę, nie zdawał sobie sprawy, że aktor jest rozwodnikiem i dopuścił się w przeszłości zdrady, której owocem jest jedna z jego pociech. Kneblewski oznajmił później, że jego poście "nie o to chodziło".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSUwDGW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1370)
Arek
6 miesięcy temu
Proszę księdza. Sami powodujecie, że społeczeństwo się odwraca od kościoła. Wasze czyny, słowa i mieszanie się w politykę powoduje to, że każdej niedzieli zbieracie mniej na tacę. Przykro mi, że tak jest. Sam kiedyś chciałem być księdzem, ale wyleczył mnie z tego właśnie ksiądz, który chciał się do mnie dobrać w swoim aucie. Gdzie się podziała prawdziwa rola duchownych? Każdy z nas wybrał sobie jakąś życiową drogę, więc skoro chciałeś zostać duchownym to postępuj jak duchowny, nieś pomoc, dobre słowo, opiekuj się tymi co są w potrzebie. Zajmuj się tym co trzeba
zbyszek
6 miesięcy temu
Rozumiem, że trzeba rodzić nie z miłości a zgodnie z założeniem - dwoje dla reprodukcji i trzecie dla wypełnienia luki po niepłodnych. Tak się planuje hodowlę a nie rodzinę- panie ksiądz.
KS.Robak
6 miesięcy temu
Następny "specjalista" i"znawca". Boże chroń Polskę od takich ludzi
bDSUwDGX
Gość
6 miesięcy temu
Woooow ile tu komentarzy zostało usuniętych od wczoraj. Te co były w czołówce to wszystkie zniknęły. Zabolała prawda o księżach.
Mario
6 miesięcy temu
Za tydzień powie w jakich pozycjach można po bożemu robić dzieci.
Najnowsze komentarze (1370)
Ignacy
3 tyg. temu
Dzięki takim"duchownym"kościoły będą szybko puste
Ada
6 miesięcy temu
To dla czego on nie ma tyle dzieci? Co wie o rodzinie i dzieciach aby komukolwiek , cokolwiek sugerować, przecież ich zawód wyklucza jakiekolwiek relacje . Sami oceniają innych że grzech że przed ślubem nie można, a mają gosposię bodź kierowcę na boku.
Polka
6 miesięcy temu
Im więcej dzieci, tym więcej datków na ceremonię, więcej chrzcin, komunii,bierzmowań, ślubów i pogrzebów.. Tutaj liczy się pieniądz.Im więcej duszyczek tym lepiej dla tych , którzy nie sieją, nie orzą a zbierają ..
gazdapt
6 miesięcy temu
a ty ile masz?
Psychiatra
6 miesięcy temu
Ot i znalazł się "ałtorytet"
klulbeboli
6 miesięcy temu
ksiadz winien miec Żone i dzieci poniewarz "to oni powinni pokazywac jak zyc sie powinno " dziekuje temat zamkniony
DNO
6 miesięcy temu
Właśnie dzięki takim Pasterzom Duchownym, ludzie odchodzą od Kościoła. Niech żaden klecha mi nie mówi że nie można mówić Wiara i Bóg TAK, kler -NIE ! Bo tak właśnie jest, ten ksiądz to potwierdza. Nie chciałbym wysłuchać pięć sekund jego kazań !!!
icc
6 miesięcy temu
Co mnie obchodzi opinia jakiegoś księdza?
bDSUwDGP
OOO
6 miesięcy temu
Wydaje mi się,że kler wystarczająco podnosi statystyczną dzietność w Polsce. Teraz wiem, że to jest wynikiem troski o zmniejszającą się populację Polaków.
rozsądny
6 miesięcy temu
Ksiądz Kneblewski lepiej żeby milczał, bo plecie i tylko zraża ludzi do kościoła katolickiego. Nie miał żony ani dzieci więc musiał martwić się o utrzymanie rodziny, żył na koszt parafii i obce mu są te troski.
Pytajka
6 miesięcy temu
Ty kszonc, a dlaczego Bóg cię ''stworzył'' z wackiem skoro z niego nie korzystasz ??
Baska
6 miesięcy temu
Niech ksiadz sam sobie zrobi dzieci
Bonox
6 miesięcy temu
"" Drzewo , które nie rodzi owocu, trzeba wyciąć i wrzucić do ognia "" Panie ksiądz to cytat z P. Ś. Zastosuj się i wskocz w otchłań aby za dość uczynić Pismu Świętemu.
katolik
6 miesięcy temu
Ten ksiądz to patriota, społeczeństwo jest nieudolne to z pewnością sam ma z piątkie dzieci, chyba ze woli chłopców to niema.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić