o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Ksiądz uczy ile dzieci powinni mieć wierni. "Dwoje nie spełnia minimum socjalnego"

1370
Podziel się

Ksiądz Kneblewski, znany z kontrowersyjnych poglądów i częstego udzielania się w sieci, dodał kolejny wpis. Tym razem bydgoski duchowny wypowiedział się w kwestii rodzin i dzietności w Polsce. Ile dzieci każdy powinien mieć?

Ksiądz uczy ile dzieci powinni mieć wierni. "Dwoje nie spełnia minimum socjalnego"
Ksiądz Roman Kneblewski aktywnie działa w mediach społecznościowych i nagrywa filmy na YouTube. (YouTube)
bECxODoB

Kolejny post księdza wywołuje kontrowersje w sieci. Bydgoski duchowny, znany też jako kapelan narodowców, poucza wiernych, ile potomstwa powinni posiadać, a także definiuje pojęcie rodziny wielodzietnej.

Ksiądz Roman Kneblewski stwierdził, że troje dzieci to niezbędne minimum. Według duchownego dwoje dzieci to za mało, ponieważ w ten sposób rodzice zaledwie wypełniają lukę po sobie. Dopiero trzecie dziecko może przysłużyć się społeczeństwu.

bECxODoD

"Tradycyjna rodzina jest wielodzietna i wielopokoleniowa!"

Dwoje dzieci nie spełnia minimum socjalnego. Jeżeli małżonkowie mogą mieć dzieci, powinni mieć ich przynajmniej troje: dwoje to reprodukcja prosta (za siebie), a trzecie dla wypełnienia luki po zgonach, za fizycznie niepłodnych i za takich, jak ja.
Zobacz także: Projekt "Stop LGBT". Ks. prof. Alfred Wierzbicki: biskupi powinni mieć więcej wyobraźni i miłosierdzia

Według dalszych słów księdza rodzina z trojgiem dzieci, czyli "minimum socjalnym", nie jest rodziną wielodzietną. Do postu ksiądz dodał zdjęcia sugerujące, co taką rodziną jest. Na jednej z fotografii widać państwa Bonell. Para Australijczyków posiada aż szesnaścioro dzieci.

bECxODoJ
Rodzice z trojgiem dzieci nie stanowią jeszcze bynajmniej rodziny wielodzietnej. To tylko minimum socjalne.

Nie po raz pierwszy ksiądz kontrowersyjnie wypowiada się na temat tradycyjnej rodziny. Kilka tygodni temu zaliczył z tej okazji wpadkę. Na Facebooku i Twitterze dodał zdjęcia Jamesa Van Der Beeka ze swoją żoną i dziećmi. Duchowny zachwalając tę rodzinę, nie zdawał sobie sprawy, że aktor jest rozwodnikiem i dopuścił się w przeszłości zdrady, której owocem jest jedna z jego pociech. Kneblewski oznajmił później, że jego poście "nie o to chodziło".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECxODpe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1370)
Ignacy
6 miesięcy temu
Dzięki takim"duchownym"kościoły będą szybko puste
Ada
11 miesięcy temu
To dla czego on nie ma tyle dzieci? Co wie o rodzinie i dzieciach aby komukolwiek , cokolwiek sugerować, przecież ich zawód wyklucza jakiekolwiek relacje . Sami oceniają innych że grzech że przed ślubem nie można, a mają gosposię bodź kierowcę na boku.
Polka
11 miesięcy temu
Im więcej dzieci, tym więcej datków na ceremonię, więcej chrzcin, komunii,bierzmowań, ślubów i pogrzebów.. Tutaj liczy się pieniądz.Im więcej duszyczek tym lepiej dla tych , którzy nie sieją, nie orzą a zbierają ..
bECxODpf
gazdapt
11 miesięcy temu
a ty ile masz?
Psychiatra
11 miesięcy temu
Ot i znalazł się "ałtorytet"
klulbeboli
11 miesięcy temu
ksiadz winien miec Żone i dzieci poniewarz "to oni powinni pokazywac jak zyc sie powinno " dziekuje temat zamkniony
DNO
11 miesięcy temu
Właśnie dzięki takim Pasterzom Duchownym, ludzie odchodzą od Kościoła. Niech żaden klecha mi nie mówi że nie można mówić Wiara i Bóg TAK, kler -NIE ! Bo tak właśnie jest, ten ksiądz to potwierdza. Nie chciałbym wysłuchać pięć sekund jego kazań !!!
icc
11 miesięcy temu
Co mnie obchodzi opinia jakiegoś księdza?
OOO
12 miesięcy temu
Wydaje mi się,że kler wystarczająco podnosi statystyczną dzietność w Polsce. Teraz wiem, że to jest wynikiem troski o zmniejszającą się populację Polaków.
rozsądny
12 miesięcy temu
Ksiądz Kneblewski lepiej żeby milczał, bo plecie i tylko zraża ludzi do kościoła katolickiego. Nie miał żony ani dzieci więc musiał martwić się o utrzymanie rodziny, żył na koszt parafii i obce mu są te troski.
Pytajka
12 miesięcy temu
Ty kszonc, a dlaczego Bóg cię ''stworzył'' z wackiem skoro z niego nie korzystasz ??
Baska
12 miesięcy temu
Niech ksiadz sam sobie zrobi dzieci
Bonox
12 miesięcy temu
"" Drzewo , które nie rodzi owocu, trzeba wyciąć i wrzucić do ognia "" Panie ksiądz to cytat z P. Ś. Zastosuj się i wskocz w otchłań aby za dość uczynić Pismu Świętemu.
bECxODoX
katolik
12 miesięcy temu
Ten ksiądz to patriota, społeczeństwo jest nieudolne to z pewnością sam ma z piątkie dzieci, chyba ze woli chłopców to niema.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić