aktualizacja 

Leśnicy ostrzegają. "Wycofajcie się stamtąd niezwłocznie"

72

Kolejna porcja ciekawostek przyrodniczych. Nadleśnictwo Przedborów opublikowało na swoim profilu na Facebooku niezwykłe wideo. Można na nim dostrzec samicę dzika z pasiakami (młodymi). Specjaliści ostrzegają, jak zachować się w razie spotkania twarzą w twarz z lochą i jej dziećmi. Warto się zastosować do tych rad. Dzięki temu nic nam się nie stanie.

Leśnicy ostrzegają. "Wycofajcie się stamtąd niezwłocznie"
Locha przyłapana na spacerze z młodymi. (Facebook, Nadleśnictwo Przedborów, Lasy Państwowe)

Nadleśnictwo Przedborów prowadzi własny profil na Facebooku. To tutaj zgromadziło już 3,3 tysiące obserwujących użytkowników.

Spotkałeś lochę z młodymi w lesie? Lepiej jej nie drażnij i pomału się wycofaj

Pracownicy Nadleśnictwa Przedborów często publikują na swoim fanpejdżu różne ciekawostki na temat flory i fauny. Radzą, jak bezpiecznie poruszać się po lesie i na co uważać podczas spacerów.

Ostatnio leśnicy podzielili się nagraniem, na którym widać lochę z młodymi. Matka przechadzała się z potomstwem i zupełnie nie zdawała sobie sprawy, że była "podglądana" przez kamerę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dziki podczas błotnej kąpieli. Niezwykłe nagranie z mazurskiego babrzyska

"Dziś udało nam się podejrzeć lochę z pasiakami. Z tej perspektywy podgląda się je spokojnie i uroczo, ale w lesie gdybyście napotkali taką sytuację - wycofajcie się stamtąd niezwłocznie i zachowajcie spokój" - napisali na Facebooku.

Specjaliści zaznaczyli, iż locha z młodymi to spore zagrożenie dla człowieka. "Dlaczego? Jak każda samica będzie bronić swoje potomstwo przed zagrożeniem" - wyjaśnili.

Filmik Nadleśnictwa Przedborów był chętnie oglądany i komentowany przez internautów. "Ma co pilnować, duży miot" - pisała jedna kobieta.

Czym żywi się dzik?

Jak czytany na stronie "lasy.gov.pl", dziki jedzą głównie żołędzie i orzeszki buka. "Ryjąc w ściółce leśnej (buchtując) wyszukują larwy owadów i zjadają je. Takie działanie dzików bywa bardzo pożyteczne, bo może ograniczać nagły wzrost populacji szkodników" - podają leśnicy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić