aktualizacja 

Leśnicy pokazali, co dzieje się w polskich lasach. Oto ich reakcja

69

Lasy Państwowe reagują na to, co dzieje się w polskich lasach. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym widać rowerzystów i biegaczy korzystających z zimowej aury na jednej z leśnych ścieżek. Co sądzą o tym leśnicy?

Leśnicy pokazali, co dzieje się w polskich lasach. Oto ich reakcja
Leśnicy pokazali, co dzieje się w lasach. Jest reakcja (Facebook, Lasy Państwowe)

Od kilku tygodni w całej Polsce trwają ferie zimowe, których terminy zmieniają się w zależności od regionu. W niektórych miejscach uczniów dodatkowo rozpieszcza pogoda, która sprzyja sportom zimowym. W całym kraju napadało mnóstwo śniegu, więc dzieci i dorośli wyszli z domów, by korzystać z atutów białego puchu. Leśnicy pokazali zdjęcie z lasu, w którym chętnych na aktywność fizyczną nie brakuje.

Polacy biegają, jeżdżą na rowerze lub zwyczajnie spacerują po lasach pełnych śniegu. Leśnicy reagują, zachęcając do aktywnego wypoczynku! W lesie również zimą jest to jak najbardziej możliwe. Na Facebooku Lasów Państwowych możemy przeczytać:

Mamy wreszcie trochę zimy. Przyjrzyjmy się zatem dziś tym typowo zimowym aktywnościom, dla których las będzie najlepszym miejscem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dlaczego lasy są trendy? Sadzenie lasów jest najprostszą formą dbania o środowisko

Zima w polskich lasach. Leśnicy mówią, co można robić, gdy spadł śnieg

Leśnicy zamieścili całą listę sportów i aktywności zimowych, które można wykonywać w lasach. Wymieniają biegi narciarskie, kuligi, skitouring, bushcraft czy psie zaprzęgi.

Biegi narciarskie. Ten sport z pewnością spopularyzowała Justyna Kowalczyk. Leśnicy podają dwa style - łyżwowy i klasyczny. - Stylem klasycznym możemy się poruszać w różnych warunkach terenowych, również na słabo lub wcale nie przygotowanych trasach. (...) Dla poruszania się po większości leśnych dróg odpowiedniejszym zatem będzie styl klasyczny - radzą na Facebooku.

Kolejny sport to skitouring, czyli "propozycja dla biegaczy, którzy nie lubią zatłoczonych narciarskich stoków". - Skitury to rozrywka dla sprawnych i wytrzymałych, większość miłośników tej odmiany narciarstwa, na szczyt wzniesienia wchodzi, a nie wjeżdża wyciągiem. I robi to w nartach, na które zakłada specjalne nakładki – pasy na ślizg, tzw. foki.

Lasy Państwowe zachęcają również do bushcraftu. - Co może być przyjemnego w spędzeniu nocy w lesie gdy wokół zaspy śnieżne i trzaskający mróz? Miłośnicy bushcraftu twierdzą, że nie ma nic przyjemniejszego! A zimowe nocowanie w lesie to esencja tego typu aktywności - czytamy. Warto jednak wybrać odpowiednie i dozwolone miejsce, a wcześniej dobrze przygotować się do takiej wyprawy.

Las sprawdzi się również do sportu jakim jest canicross lub psie zaprzęgi. - Canicross i psie zaprzęgi to wspólne aktywności z psami. W pierwszym przypadku ta aktywność polega na bieganiu z psem, z którym jesteśmy połączeni za pomocą specjalnej uprzęży i linki (smyczy). W drugim psy ciągną sanie lub specjalny wózek - piszą leśnicy.

Na liście znalazły się także spacery, bieganie i nordic walking, a także jazda konna lub kuligi. - Jak kulig to koniecznie w lesie, nikt chyba sobie nie wyobraża kuligu po drogach publicznych czy pomiędzy zabudowaniami. Dla wielu kwintesencją kuligu są zaprzęgi konne, z saniami sunącymi leśnymi duktami, pomiędzy ośnieżonymi drzewami - zachęcają.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić