Leśnicy pokazali nagranie z fotopułapki. "Szybsze bicie serc"

7

Nadleśnictwo Krasiczyn podzieliło się na swoim koncie na Facebooku ciekawym nagraniem, jakie zarejestrowała w lesie fotopułapka. Widać na nim uroczo wyglądające, ale w rzeczywistości bardzo groźne zwierzę. "Ślady ich obecności przyprawiają o szybsze bicie serc" - podali leśnicy.

Leśnicy pokazali nagranie z fotopułapki. "Szybsze bicie serc"
Wyjątkowe nagranie z fotopułapki. Uchwycono niedźwiedzia. Fot. J.Jendo. (Facebook, Nadleśnictwo Krasiczyn, Lasy Państwowe)

Nadleśnictwo Krasiczyn znajduje się w województwie podkarpackim. Administracyjnie podlega ono Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Placówka prowadzi własny fanpejdż na Facebooku. Obserwuje ją tutaj aktualnie 7,5 tysięcy użytkowników sieci. Stronę polubiono już 7 tysięcy razy.

Leśnicy pokazali nagranie z fotopułapki. To niedźwiedź

W środę, 16 sierpnia 2023 roku pracownicy Nadleśnictwa Krasiczyn pokazali nagranie, które z pewnością zainteresuje miłośników fauny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź w czereśniach. Nagranie Nadleśnictwa Baligród
Niedźwiedzie od lat pojawiają się w krasiczyńskich lasach. Niezmiennie jednak ślady ich obecności przyprawiają o szybsze bicie serc. Tym razem młody niedźwiedź został uchwycony przez fotopułapkę - napisali na Facebooku.

Wideo cieszyło się sporą popularnością na Facebooku. Od chwili jego zamieszczenia do czasu publikacji tego artykułu użytkownicy sieci wyświetlili je już prawie tysiąc razy. Wielu z internautów komentowało filmik.

Poszedł z Ropy do Krasiczyna, widocznie tam są jego bliscy - żartowała jedna osoba.
Ten (niedźwiedź - przyp. red.) jakiś wychudzony - dodawała kolejna.

Pewien z internautów zastanawiał się, w jakich okolicach nagrano zwierzę. "W południowej części Nadleśnictwa" - podali leśnicy.

Jesteś w lesie? Miej się na baczności

Jak wyjaśnia strona lasy.gov.pl, niedźwiedzie to największe drapieżniki lądowe w naszym kraju. Pojedynczy osobnik osiąga długość nawet 2,5 m, a waży przeszło 300 kg.

Mimo dużych rozmiarów, na krótkich odcinkach niedźwiedź może biec z prędkością nawet 65 km/h. Potrafi też pływać i wspinać się wysoko w górach. Jest wszystkożerny, ale najczęściej zjada rośliny - czytamy na lasy.gov.pl.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić