aktualizacja 

Leśnicy załamani. Smutne zdjęcia z pow. żywieckiego

126

Susza sprzyja powstawaniu pożarów w lasach. W czwartek spłonęło 7 hektarów lasu w Złatnej w pow. żywieckim (woj. śląskie). Leśnicy zwrócili się z apelem do mieszkańców okolicy.

Leśnicy załamani. Smutne zdjęcia z pow. żywieckiego
W czwartek spłonęło 7 hektarów lasu w Złatnej w pow. żywieckim (Facebook)

W czwartek 24 marca kilkudziesięciu strażaków walczyło z rozprzestrzeniającym się ogniem na pograniczu miejscowości Złatna i Ujsoły (pow. żywiecki). Akcja gaśnicza rozpoczęła się ok. godz. 13.00 i trwała siedem godzin.

Wielki pożar gasiły dwa samoloty gaśnicze oraz piętnaście wozów strażackich. jak podaje jednostka OSP Ujsoły, spaleniu uległo 7 hektarów lasu.

W związku z serią pożarów, które wybuchły na terenie Nadleśnictwa Ujsoły, w ostatnim tygodniu leśnicy zwrócili się z apelem do mieszkańców okolicy.

Przede wszystkim prosimy, by podczas przebywania na terenach leśnych zachować szczególną ostrożność. Prosimy nie wyrzucać śmieci, nie wjeżdżać samochodami na tereny objęte zakazem wjazdu, nie palić papierosów, a już absolutnie nie wyrzucać niedopałków - apelują leśnicy.

Leśnicy proszą także, by zwracać szczególną uwagę na osoby zachowujące się w lesie w sposób nietypowy. – Jeżeli mają Państwo podejrzenia, że ktoś może powodować zagrożenia w terenach leśnych, prosimy o poinformowanie Posterunku Straży Leśnej przy Nadleśnictwie Ujsoły – nr tel. 602 106 547 - czytamy w komunikacie.

W związku z ostatnimi pożarami dnia 21 i 23 marca pod Szczytkówką przy drodze z Ujsół na Soblówkę oraz 24 marca w Złatnej-Głębokim, leśnicy Lasów Państwowych zwracają się również z prośbą do osób, posiadających informację, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu okoliczności powstania pożarów o kontakt z Posterunkiem Straży Leśnej przy Nadleśnictwie Ujsoły – nr tel. 602 106 547.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Sezon na kleszcze rozpoczęty. Jak się przed nimi chronić?
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić