Leśniczy pojechał do lasu. Przez "niespodziankę" już z niego nie wrócił

259

Jeden z leśniczych w Nadleśnictwie Wronki w woj. wielkopolskim natknął się na niebezpieczną niespodziankę. Na drodze ktoś rozstawił konary ponabijane ostrymi śrubami. Straż leśna ostrzega przed takimi "niespodziankami" i apeluje, by natychmiast o nich informować, zanim dojdzie do nieszczęścia.

Leśniczy pojechał do lasu. Przez "niespodziankę" już z niego nie wrócił
Leśniczy znalazł w lesie konary ponabijane ostrymi śrubami. (Facebook)

Ciężko w to uwierzyć, ale w lesie można znaleźć różne "niespodzianki", również bardzo niebezpieczne. I wcale nie chodzi tutaj o dzikie zwierzęta. Jeden z leśniczych w Nadleśnictwie Wronki natknął się na konary ponabijane ostrymi śrubami. Niestety po fakcie, bo swoim samochodem z lasu już nie wrócił.

Leśnicy apelują o rozwagę. Takie niebezpieczne przeszkody mogą doprowadzić do tragedii.

Specjalistyczne maszyny, samochody służby leśnej to nie jedyne pojazdy, które poruszają się po lesie. Straż pożarna, straż graniczna, pogotowie!! GOPR, policja... wiele innych służb musi wjechać do lasu samochodem - apelują leśnicy.

Ale nie tylko oni. Z leśnych ścieżek korzystają także rowerzyści, a w trakcie pieszych wędrówek taka niezauważona w porę przeszkoda może być niezwykle niebezpieczna.

Konary ponabijane ostrymi śrubami zostały już usunięte z leśnej drogi, jednak jak informują leśnicy to nie pierwszy raz, gdy podobne niespodzianki można znaleźć w terenie.

Bardzo Was prosimy - jeśli zauważycie gdzieś niepokojące przeszkody - dajcie nam znać, zanim dojdzie do nieszczęścia - czytamy na profilu Lasów Państwowych.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Ku przestrodze. Nagarnie z monitoringu w Zielonej Górze zarejestrowało moment potrącenia rowerzysty
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić