Leżała już w trumnie. Pracownik pogrzebowy zauważył, że oddycha

101

Trudno wyobrazić sobie co czuli bliscy 90-letniej hiszpanki przybyli na jej pogrzeb. W trakcie uroczystości, dosłownie na kwadrans przed złożeniem ciała w grobowcu okazało się, że kobieta żyje. Niestety radość z powrotu do żywych okazała się przedwczesna.

Leżała już w trumnie. Pracownik pogrzebowy zauważył, że oddycha
Ożyła w trumnie. Niebywałe zdarzenie w Hiszpanii (Pexels)

Tej historii uczestnicy pogrzebu 90-letniej kobiety nie zapomną prawdopodobnie już nigdy. Zanim żałobnicy zdążyli zapłakać nad złożonym w ziemi ciałem, denatka ożyła.

Cała sytuacja wydaje się na tyle tajemnicza, że próbę pochówku żywej staruszki postanowili zbadać biegli. Śledztwo w sprawie prowadzi oddział ds. zabójstw policji w Saragossie.

Do tej mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło w poniedziałek, 18 września w szpitalu San Juan de Dios w Saragossie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śmierć na planie filmu z Alekiem Baldwinem. Policja publikuje wideo z miejsca tragedii

Po tym, jak pracownicy cmentarza Torrero zorientowali się, że złożona w trumnie kobieta żyje, czym prędzej powiadomili władze placówki medycznej, gdzie wcześniej kobieta była hospitalizowana. Krótko po tym seniorkę z powrotem przewieziono do placówki medycznej.

Śledczy badający sprawę dopuszczali dwie wersje zdarzeń jakie miały miejsce tamtego wieczoru. Tak przedstawili je w regionalnym dzienniku "El Periodico de Aragon":

Doszło albo do błędnej oceny stanu zdrowia pacjentki, albo do zaniedbania ze strony personelu medycznego - czytamy w dzienniku.

Tym bardziej zasmuca ostateczny finał całej sytuacji. Kobietę na powrót przywieziono do placówki leczniczej, a nad sprawą przedwczesnego pochówku pochylali się śledczy. Tymczasem kobieta już w szpitalu w dzień po powrocie z cmentarza - zmarła.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić