o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

LGBT. Oficjalne stanowisko polskich biskupów

13
Podziel się

Przedstawiciele polskiego Kościoła od ponad roku pracowali nad wydaniem oficjalnego stanowiska dotyczącego osób LGBT. Choć nikt nie spodziewał się rewolucji, wielu postawa duchownych może oburzyć. Biskupi "zachęcają do dialogu".

LGBT. Oficjalne stanowisko polskich biskupów
Polscy biskupi wydali oficjalne oświadczenie dotyczące osób LGBT. (PAP)
bDZeMcBh

Dokument KEP składa się z 4 rozdziałów i ma 27 stron. Mówi on o tym, jakie Kościół ma stanowisko do osób LGBT, adopcji dzieci przez pary nieheteronormatywne czy do samego pojęcia płciowości.

Kościół wciąż nie zgadza się na rozszerzenie pojęcia małżeństwa i równość praw małżeństw heteroseksualnych i homoseksualnych. To samo dotyczy adopcji przez takie pary. Co ciekawe, Kościół nie przyznaje osobom do 16 roku życia prawa do określania swojej płci.

bDZeMcBj

Dokument nikogo nie zdziwił. Kościół utrzymuje, że nie zmieni swojego podejścia do osób LGBT. Mimo wszystko duchowni zachęcają do dialogu. Wszyscy, którzy "szukają prawdy" mogą liczyć na wsparcie duchownych, którzy pomogą w ewentualnym nawróceniu.

Odrzucenie tradycyjnej moralności doprowadziło do głębokich zmian w rozumieniu ludzkiej płciowości. Szczególnym wyrazem tych przemian jest ideologia gender oraz postawy charakterystyczne dla LGBT+. Proklamują one prawo do samookreślania przez człowieka swojej płci bez odniesienia do obiektywnych kryteriów wyznaczonych przez jego genom i anatomię oraz radykalny rozdział między płciowością biologiczną (sex) i kulturową (gender) - podaje dokument
bDZeMcBp
Zobacz także: Paweł Kukiz o sprawie Margot i protestach LGBT: ja tego nie rozumiem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZeMcBK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Marian
9 miesięcy temu
Brawo Księża :)
ak001
9 miesięcy temu
Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o te sprawy. Jeśli przyjmiemy, że małżeństwo, to akt cywilno-prawny (niosący za sobą np. zapisy prawa spadkowego) to nie widzę problemu, aby kochający się ludzie zabezpieczyli się wzajemne poprzez ślub cywilny (kościelny odpada, bo podstawowym celem zawarcia małżeństwa w świetle prawa kanonicznego jest prokreacja). Uważam, że w Polsce homoseksualiści nie powinni mieć prawa adopcji ze względu na nasz brak tolerancji. Taki maluch był by zadziobany przez otoczenie tylko dlatego, że ma np. "dwie mamy".
fredi
9 miesięcy temu
kogo obchodzi ich oswiadczenie tyle warte co bicie sie w piersi przez grzesznika, niech pierwszy z nich rzuci kamieniem jesli jest bez winy...
bDZeMcBL
madry
9 miesięcy temu
Duchowni nie moga wydac innego stanowiska niz to ktore w podobnych sytuacjach wydał Jezus lub zapisy starego testamentu LGBD jest zakazane w Biblii -i potępiane -a nawet unicestwione - przykład Sodomy i Gomory . Jezus w sytuacji kiedy miał rozsądzic co zroboic z grzeszną kobietą , nie negocjował -jego werdykt był jednoznaczny - nie potępiam Cię , idz i nie grzesz więcej . tak to wygląda -więc LGBT -czyli ludzie cierpiacy z powodu zaburzeń osobowosci bądz innych tez nie moga byc potepiani przez Kosciół - tez moga dostac rozgrzeszenie -jesli -wyrazą szczerą skruchę i więcej nie będą w tych zachowaniach tkwić -czyli nie będą dalej grzeszyć -jakie to proste.
madry
9 miesięcy temu
duchowni nie moga wydac innego stanowiska niz to ktore w podobnych sytuacjach wydał Jezus lub zapisy starego testamentu LGBD jest zakazane w biblii -i potepiane -a nawet unicestwione - przykład sodomy i gomory . Jezus w sytuacji kiedy miał rozsądzic co zroboic z hrzeszna kobieta , nie negocjował -jego werdykt był jednoznaczny - nie potepiam Cię , idz i nie grzesz więcej . tak to wyglada -więc LGBT -czyli ludzie cierpiacy z powodu zaburzeń osobowosci badz innych tez nie moga byc potepiani przez kosciół - tez moga dostac rozgrzeszenie -jesli -wyrazą szczerą skruchę i więcej nie beda w tych zacjowaniach tkwić -czyli nie beda dalej grzeszyc -jakie to proste.
Jasiu
9 miesięcy temu
Kto to jest biskup i po co oni są potrzebni?
alfik
9 miesięcy temu
Zbyt delikatna i wymijająca deklaracja. Ideologia lgbt jest szkodliwa i godna potępienia a nie mamlanie o szacunku itp kwasibory....
Mietek
9 miesięcy temu
Kościół powinien wspominać rzekomego ojca świętego Pawła IV , za panowania którego ludzi gotowano w smole , rozrywano konikami itp. Był on papieżem - zbrodniarzem tysiąclecia . Taka wiara .
Lax
9 miesięcy temu
A kto pytał panienki o zdanie!!?
tom
9 miesięcy temu
Śmieszni ludzie żyjący mentalnie w średniowieczu
Lech
9 miesięcy temu
Czarna sukienkowe zabawa
Mateusz
9 miesięcy temu
Panowie w sukniach niech zajmą się seksualnoscią swoich kolegów gwałcacych dzieci z błogosławieństwem biskupów. A potem ewentualnie, kiedy już sami będą kryształowi, niech pouczają zewnętrzny świat. Pomijając fakt, że ten dokiment to stek bzdur niezgodnych z nauką. No ale Galileusza też kościół potępił.
Gag
9 miesięcy temu
Czyli mamy poparcie "nie wprost" dla homofobów, co fatalnie odbije się spolecznie. Moja 9-letnia corka juź teraz mówi, ze nie załozy więcej na podwórko swojej ulubionej bluzki w chmurki i tęczę, bo boi się, ze ją pobiją na podworku ( juz ją postraszyli). Kiedys (od Potopu, Stary Testament) tecza byla symbolem przymierza Boga z ludźmi. Dziś stała sie symbolem polskiej paranoi. Wpiszcie w wyszukiwarkę LGBT ideology, albo to samo po niemiecku, hiszpansku, francusku. Wyskocza wam same odnosniki do stron polskich albo komentarze do wydarzen w naszym kraju. Jesli istnieje ogolnoswiatowa ideologia, czemu na swiecie o niej cicho?
bDZeMcBD
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić