Wypadek w Zagórzu. Konar drzewa spadł na głowę dziecka

6

Niebezpieczny wypadek w Zagórzu w powiecie chrzanowskim. Oderwany, najprawdopodobniej przez porywisty wiatr, konar drzewa spadł na głowę dziecka. Chłopca przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

Wypadek w Zagórzu. Konar drzewa spadł na głowę dziecka
Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał chłopca do szpitala. OSP Zagórze

Do niebezpiecznego wypadku doszło w środę około godziny 16:30 w Zagórzu (pow. chrzanowski). Konar drzewa oderwany prawdopodobnie w wyniku silnego wiatru spadł wprost na głowę 12-letniego chłopca.

Obrażenia dziecka były na tyle poważne, że zdecydowano się wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Na miejsce wezwano także pogotowie, dwa zastępy straży pożarnej i policję.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia służb ratowniczych potwierdzono zgłoszenie a działania ratowników polegały na udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuacji poszkodowanego chłopca w miejsce bezpieczne, a następnie wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, który przetransportował przytomnego chłopca do szpitala - opisują ochotnicy z OSP Zagórze.

Policja ustala teraz okoliczności wypadku. Wiadomo, że w środę po południu porywisty wiatr dawał się we znaki mieszkańcom powiatu chrzanowskiego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Kot spadł mu prosto na głowę. Emeryt musiał spędzić w szpitalu 23 dni
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić