aktualizacja 

Lód się załamał. Tragedia na stawie w gminie Chocz w Wielkopolsce

50

Na stawie w gminie Chocz (woj. wielkopolskie) doszło do tragedii. Mężczyzna oddalił się na cztery metry od brzegu i niestety lód się pod nim załamał. Na ratunek nie było szans. 40-latek się utopił.

Lód się załamał. Tragedia na stawie w gminie Chocz w Wielkopolsce
Zdjęcie poglądowe (Wikimedia Commons)

Do tragedii doszło w niedzielę 3 grudnia we wsi Kwileń (gmina Chocz). Miejscowa policja zawiadomiła straż pożarną, że przy akwenie stoi porzucony samochód. Zauważono także, że lód na powierzchni stawu był załamany, a niedaleko leżała kurtka.

Tragedia na jeziorze

Na miejsce zdarzenia przyjechało kilka jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, zespół płetwonurków z Konina i grupa sonarowa z Poznania — powiedział st. kpt. Paweł Mimier, rzecznik pleszewskiej straży pożarnej.

Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Strażacy wyciągnęli ze stawu 40-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Chocz. Niestety na ratunek było za późno. Stwierdzono jego zgon.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polowanie na Rosjan. Polski Krab nagrany w akcji

Dokładne okoliczności wypadku nie są znane. Czynności w sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Do podobnego zdarzenia doszło 27 listopada w miejscowości Młynary (woj. warmińsko-mazurskie). Służby otrzymały zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który poszedł morsować do pobliskiej rzeki Wolbórki i nie wrócił do domu.

Kiedy na miejsce przyjechała policja ciało 61-latka leżało na brzegu. Jak informuje brygadier Jędrzej Pawlak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi poszukiwany mężczyzna był już wyciągnięty na brzeg przez członka rodziny.

57-latka, która była na miejscu, po dojeździe strażaków zemdlała, po udzieleniu jej pomocy została zabrana do szpitala. Niestety mimo akcji ratunkowej życia 61-letniego mężczyzny nie udało się uratować - przekazuje strażak.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić