Łódź. 22-latek spowodował wypadek. Pech chciał, że uderzył w radiowóz

30

Na ulicy Kilińskiego w Łodzi (woj. łódzkie) doszło do wypadku z udziałem radiowozu policji i białej toyoty. W policyjny samochód uderzył 22-latek, który stracił panowanie nad pojazdem. Funkcjonariusze poczuli od mężczyzny zapach charakterystycznego suszu roślinnego.

Łódź. 22-latek spowodował wypadek. Pech chciał, że uderzył w radiowóz
Do wypadku doszło na ulicy Kilińskiego w Łodzi. 22-latek znajdował się pod wpływem narkotyków. (Policja Łódzka)

Dyżurny łódzkiej komendy został powiadomiony o wypadku około godziny 2:20. Jak relacjonuje asp. sztab. Marzanna Boratyńska z WRD KMP w Łodzi, 22-latek uderzył w radiowóz, gdy wyjeżdżał z al. Piłsudskiego na ul. Kilińskiego.

Wypadek radiowozu. Kierowcy toyoty grozi kara pozbawienia wolności

22-latek stracił panowanie nad toyotą i zjechał na przeciwległy pas ruchy, którym poruszał się radiowóz policji. W wyniku wypadku trzej funkcjonariusze odnieśli niegroźne obrażenia.

Funkcjonariusze, którzy zjawili się na miejscu, wyczuli od 22-latka charakterystyczną woń suszu roślinnego. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w aucie aż sześć foliowych woreczków, zawierających zieloną substancję. Test wykazał, że była to marihuana.

22-latek został zbadany na obecność alkoholu w organizmie, ale test dał negatywny wynik. Gdy jednak młodego mężczyznę sprawdzono pod kątem narkotyków, okazało się, że znajdował się pod wpływem marihuany oraz amfetaminy. Od kierowcy toyoty pobrano krew na potrzeby dalszych badań.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. System monitoringu auta wykazał, że w trakcie jazdy młody mężczyzna wielokrotnie dopuścił się znacznego przekroczenia prędkości. W konsekwencji został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

22-latek będzie musiał odpowiedzieć za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Czekają go także konsekwencje za posiadanie narkotyków – w razie udowodnienia mu winy spędzi w więzieniu nawet 3 lata. Czeka także na przedstawienie zarzutów dotyczących innych wykroczeń.

Zobacz także: Zobacz też: Czołowe zderzenie samochodu z autobusem. Przerażające wideo ze Śląska
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić