Natalia Bogucka| 

Lubuskie. Brutalne zabójstwo w Żarach. Sprawca zatrzymany

4

Policjanci z Żar (woj. lubuskie) zatrzymali 61-latka podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna miał zabić znajomego przy pomocy betonowej płyty i ostrego narzędzia, a następnie go podpalić.

Lubuskie. Brutalne zabójstwo w Żarach. Sprawca zatrzymany
Lubuskie. Brutalne zabójstwo w Żarach (Policja)

Do zdarzenia doszło w piątek 24 lipca w Żarach (woj. lubuskie). W nocy policjanci otrzymali zgłoszenie od rodziny 67-latka, która znalazła na działce jego ciało.

Obrażenia mężczyzny jednoznacznie wskazywały, że doszło do zabójstwa. Policjantom szybko udało się ustalić podejrzanego.

61-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Według wstępnych ustaleń znał on ofiarę i w dniu zabójstwa razem z nią pił alkohol.

Brutalne zabójstwo podczas libacji. Zabił znajomego i podpalił

W trakcie libacji między mężczyznami doszło do awantury. 67-latek uderzył znajomego betonową płytą w okolice głowy, a potem wielokrotnie ugodził go ostrym narzędziem w okolicę szyi i twarzy. Na koniec oblał ofiarę łatwopalną substancją i podpalił.

W wyniku intensywnych czynności wykonywanych pod nadzorem prokuratora zabezpieczono wiele dowodów oraz śladów kryminalistycznych. Na miejscu przeprowadzono również wizję lokalną z udziałem podejrzanego. Został on przesłuchany przez prokuratora, złożył krótkie wyjaśnienia, w których nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu – informuje kom. Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi mu dożywocie.

Zobacz także: Straty na ponad 4 miliony złotych. Policjanci zlikwidowali arsenał broni i fabrykę papierosów

Zobacz także: Straty na ponad 4 miliony złotych. Policjanci zlikwidowali arsenał broni i fabrykę papierosów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić