Kosma Szczepaniak| 

Łukasz Szumowski odejdzie z Ministerstwa Zdrowia? Zaskakujące doniesienia

96

Według nieoficjalnych informacji Łukasz Szumowski poważnie zastanawia się nad rezygnacją z funkcji ministra zdrowia. Jako główny powód wymienia się ogromne w ostatnim czasie zainteresowanie jego osobą przez media.

Łukasz Szumowski odejdzie z Ministerstwa Zdrowia? Zaskakujące doniesienia
Łukasz Szumowski odejdzie z Ministerstwa Zdrowia? (Materiały prasowe)

Łukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia? To zaskakująca i wiadomość, która pojawiła się w mediach. Przekazał ją w środę rano Patryk Michalski, dziennikarz radia RMF FM, czym potwierdził doniesienia Wirtualnej Polski sprzed tygodnia.

Zmiany w rządzie planowane są po wakacjach. To właśnie wtedy mielibyśmy poznać oficjalne stanowisko Szumowskiego, który póki co nie zamierzał komentować całej sprawy oraz doniesień. W rozmowie telefonicznej z dziennikarzem radia przyznał, że jest na urlopie i nie będzie odnosił się do tematów politycznych.

Łukasz Szumowski odejdzie z ministerstwa?

Minister zdrowia ma być zmęczony - nie tyle pracą w resorcie, co zainteresowaniem mediów pytaniami o oświadczenia majątkowe żony i zainteresowaniem jego bratem. Dlatego wolałby nieco usunąć się w cień - podaje radio RMF FM.

Kontrowersje wokół osoby Łukasza Szumowskiego pojawiły się przede wszystkim w trakcie trwającej epidemii koronawirusa. Zarzucano mu m.in. zakup trefnych maseczek ochronnych, który łączono z działalnością członków jego rodziny. Wiele emocji wzbudzają również kolejne decyzje ministerstwa, dotyczące między innymi luzowania obostrzeń związanych z pandemią.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić