Ponowne zakażenie koronawirusem. To możliwe i bardzo niebezpieczne

8

Ponowne zakażenie koronawirusem jest możliwe. Potwierdzono kolejny taki przypadek. Okazuje się, że druga infekcja może być dla organizmu jeszcze bardziej niebezpieczna niż pierwsza.

Ponowne zakażenie koronawirusem. To możliwe i bardzo niebezpieczne
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)

W USA odnotowano pierwszy przypadek ponownego zakażenia koronawirusem. Pismo medyczne "The Lancet" opisało w poniedziałek artykuł o potwierdzonym przypadku dwukrotnego zakażenia COVID-19.

Takie sytuacje miały miejsce w Hongkongu i Belgii. Kolejny taki przypadek niesie za sobą niepokojące wnioski - ponowne zakażenie jest możliwe, a druga choroba jest dużo cięższa niż pierwsza.

25-letni mężczyzna pierwszy raz zachorował w kwietniu. Chorobę przeszedł łagodnie. Miał typowe objawy - stan podgorączkowy, kaszel, nudności i rozwolnienie. Objawy szybko ustały. W maju przeszedł dwa negatywne testy. Był już zdrowy.

W czerwcu objawy pojawiły się znowu. Tym razem szybko się nasiliły, gorączka niepokojąco wzrastała, pojawiły się też duszności.

Niezbędna okazała się hospitalizacja. Mężczyźnie trzeba było podać również tlen. Lekarze byli pewni, że to nawrót zakażenia, jednak badania dowiodły czegoś innego - kod genetyczny był inny. Okazało się, że mężczyzna był ponownie zakażony.

To niepokojący wniosek. Mowa o pacjencie w młodym wieku, pełnym sił, bez chorób współistniejących. Tacy zakażeni najczęściej chorobę przechodzą łagodnie. Tak też było za pierwszym razem. Drugi raz okazuje się dużo trudniejszy.

Zobacz także: Nakaz zakrywania ust i nosa. Tak Polacy stosują się do obostrzeń
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić