Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem!

161

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski ma koronawirusa. COVID-19 wykryto też u kilku członków jego rodziny.

Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem!
Łukasz Szumowski ma koronawirusa (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk, NurPhoto)

Informację o tym, że Łukasz Szumowski ma koronawirusa, przekazał portal Onet. Z ustaleń tego serwisu wynika, że były minister zdrowia nie zaraził się podczas wakacji w Hiszpanii. Do zakażenia miało dojść w Polsce.

Onet podaje, że pozytywny wynik testu na COVID-19 uzyskał nie tylko dawny minister zdrowia. Koronawirus pojawił się także u innych członków jego rodziny.

Wirtualna Polska skontaktowała się w tej sprawie z rzecznikiem prasowym resortu zdrowia Wojciechem Andrusiewiczem. Ten nie udzielił odpowiedzi na pytanie o zakażenie Łukasza Szumowskiego. Wyjaśnił, że nie jest on już ministrem zdrowia.

Koronawirus. Głośne wakacje Szumowskiego

Pod koniec sierpnia Łukasz Szumowski wybrał się na zagraniczne wakacje. Wypoczywał w Hiszpanii, gdzie wynajmował m.in. luksusowy jacht. Nie to wzbudzało jednak największe kontrowersje. Ludzi zbulwersował fakt, że polityk postanowił polecieć na urlop do kraju, w którym notowano mnóstwo zakażeń.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 88 636 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 2 447 ofiar śmiertelnych. Tylko w poniedziałek przybyło 1306 nowych przypadków i 15 zgonów.

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 2 305 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 130 respiratorów. 136 128 osób przebywa w kwarantannie, a 16 647 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 68 420 zainfekowanych wirusem z Chin.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić