Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA,FRA
|

Łukaszenka nagrany. Cały świat pęka ze śmiechu

Podziel się:

Aleksandr Łukaszenka spotkał się z dziećmi, zapowiadając, że w nadchodzącym czasie na Białorusi odtworzone zostaną ruchy pionierskie, które zostały zlikwidowane po upadku ZSRR. Nie jego słowa przejdą jednak do historii, a to, co zrobił podczas spotkania. Dzieciom pokazywał bowiem, jak otwierać butelkę. Nagranie trafiło do sieci, wzbudza śmiech i... konsternację.

Łukaszenka nagrany. Cały świat pęka ze śmiechu
Łukaszenka spotkał się z młodzieżą. (president.gov.by)

Aleksandr Łukaszenka spotkał się z członkami Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży. Jest to organizacja powstała w zastępstwie za organizacje komunistyczny, które na terenie ZSRR działał niemal od początku bolszewickiego reżimu.

Aleksandr Łukaszenka na spotkaniu z młodzieżą

Spotkanie zostało zorganizowane z okazji 100-lecia ruchu pionierskiego. Podobne obchody odbyły się w Rosji i na terenach przez Rosję okupowanych.

Wciąż jesteście bardzo młodzi, ale można powiedzieć, że znajdujecie się w punkcie kiedy odradza się prawdziwa organizacja pionierska. Mam wrażenie, że ten rok będzie obfitował w wydarzenia dla nas, dla naszej młodzieży w Związku Młodzieży BRSM i dla Was pionierów. W nadchodzących latach czeka nas dużo pracy - powiedział dyktator.

Łukaszenka wspominał również swoje dzieciństwo i aktywność w różnych organizacjach. W czasach komunizmu celem młodzieżowych organizacji pionierskich było wychowywanie w ideach komunizmu i indoktrynowanie od jak najmłodszych lat. Od lat 40. XX wieku przynależność do pionierów stała się praktycznie obowiązkowa dla wszystkich dzieci w wieku 9–14 lat.

Dlatego musimy tu wykonać dużo pracy. Odbudujemy ten system i nie powinien być gorszy niż w tamtych czasach. [...] Aby młodzi ludzie szanowali i doceniali Komsomoł, nie wystarczy mieć mądrych ludzi na czele. Trzeba uatrakcyjnić działania Komsomołu dla młodych ludzi – powiedział prezydent.

Podczas spotkania wydarzyła się jednak niespodziewana rzecz.

Tymczasem na Białorusi Aleksander Łukaszenka miał pracowity dzień, pokazując uczniom, jak otwierać butelki z sokiem - kpi Francis Scarr z BBC, prezentując osobliwe nagranie.

Jeden z obecnych na sali chłopców miał problem z tym, by otworzyć butelkę soku. Wówczas dyktator przywołał go do siebie. Wziął butelkę, wstrząsną nią, uderzył w denko i otworzył. Po tym rozległy się gromkie oklaski. W ich akompaniamencie Łukaszenka... zaczął podchodzić do innych dzieci i otwierać im butelki.

Wyobrażam sobie, jak by to było, gdyby pokój pełen ludzi klaskał dla mnie, kiedy otwieram butelkę soku.
Dajcie mu wielkie brawa, otworzył butelkę.
Wyjątkowa umiejętność otwierania butelek z sokiem.

- kpią użytkownicy Twittera.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić