aktualizacja 

"Łukaszenka jest chory". Właśnie oskarżył Polskę

520

Aleksander Łukaszenka oskarża Swiatłanę Cichanouską o niejawną współpracę z innymi krajami. Prezydent Białorusi twierdzi, że Cichanouska nie jest samodzielnym politykiem, tylko wykonuje rozkazy innych. Wskazuje m.in. polskie służby.

"Łukaszenka jest chory". Właśnie oskarżył Polskę
(Getty Images)

Swiatłana Cichanouska to marionetka w rękach władz innych państw, twierdzi prezydent Białorusi. W rozmowie z rosyjską stacją Rossija 1 Łukaszenka powiedział, że jego konkurentka w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich w rzeczywistości wykonuje polecenia innych.

Swiatłana Cichanouska to tylko głos ludzi, którzy za nią stoją. Finansują, kierują, decydują - powiedział Łukaszenka, którego cytuje TASS.

Prezydent oskarża służby polskie i litewskie o współpracę z Cichanouską. Ponadto Łukaszenka stwierdził, że podobne zdanie ma Kreml.

Służby specjalne Litwy, Polski, nie sądzę, żeby Ukrainy. Ale oni starają się być gdzieś w pobliżu. Mamy wspólne zdanie na ten temat - Rosjanie i Białorusini. To wszystko jest kierowane przez Stany Zjednoczone. Pod Warszawa powstało specjalne centrum, pracuje w nim ponad sto osób i stamtąd pociągają za wszystkie sznurki - stwierdził prezydent Białorusi.

Do sprawy odniósł się już Franciszak Wiaczorka, doradca Cichanouskiej. Wypowiedź Łukaszenki podsumował krótko.

Łukaszenka jest chory - napisał Wiaczorka na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić