o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Łukaszenka w tarapatach. Europa chce walczyć z białoruskim reżimem

256
Podziel się

Komisja Europejska chce, aby częściowo zawiesić umowy o ułatwieniach wizowych dla urzędników reżimu Aleksandra Łukaszenki. To odpowiedź na sytuację, do jakiej doprowadzono na granicach i masowej, nielegalnej imigracji.

Łukaszenka w tarapatach. Europa chce walczyć z białoruskim reżimem
Aleksandr Łukaszenko. (Newspix, AA, ABACA)
bELdanLV

Komisja Europejska chce częściowego zawieszenia niektórych artykułów umowy z Białorusią o ułatwieniach wizowych. To odpowiedź na "dążenie białoruskiego reżimu do destabilizacji UE i jej państw członkowskich poprzez ułatwianie nielegalnej migracji".

Komisja Europejska chce ukarać Białoruś?

Bruksela chce zawieszania tych umów, które dotyczą urzędników powiązanych z reżimem Łukaszenki. Zmiany miałyby nie dotyczyć zwykłych obywatelki, którzy chcą przekroczyć granice.

bELdanLX
UE będzie nadal wspierać naród białoruski. Nadal stoimy po stronie wszystkich obrońców praw człowieka i niezależnych głosów oraz wszystkich ludzi uciskanych przez reżim - podała KE.

Decyzja musi zostać przyjęta przez państwa członkowskie UE. Dopiero wtedy odpowiednie zapisy wejdą w życie.

bELdanMd

Umowa o ułatwieniach wizowych weszła w życie w lipcu 2020 r. Pozwala obywatelom Unii i Białorusi na swobodne wydawanie wiz i pobyt nie dłuższy niż 90 dni w dowolnym okresie 180-dniowym.

Zobacz także: Stan wyjątkowy na granicy polsko-białoruskiej. „Każdy, kto atakuje działania SG, gra ręka w rękę z Łukaszenką”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdanMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(256)
Wolna Polska
4 tyg. temu
Rabin Cohen o reakcji Izraela na ustawę o IPN: syjoniści chcą wyciągnąć od Polski pieniądze
Polska
4 tyg. temu
Stop Syjonizmowi ! ŚP. Prof. Wolniewicz ostrzegał przed syjonistami !
rudy 102
4 tyg. temu
Reżim to my mamy ale unii i pisu
bELdanMz
Wolna Polska
4 tyg. temu
Polskojęzyczny nierząd wtrąca się w sprawy innego państwa i dziwota że Białoruś i Łukaszenko Nas atakuje i nie szanuje.$yjoniści z USA popychają Polaków i Polskę przeciwko Rosji.
MW 1956r
4 tyg. temu
Lukaszenka jest w tarapatach wiec polskojezyczni komunisci i roznej masci totalni lewacy oraz bedace na ich uslugach czerwone wrogie Polsce i nam Polakom media tak ja te tutaj robia wszystko aby mu POmoc
YeahBatch PiS
4 tyg. temu
Modlę się o atom od łukaszenki. Niech już pyeardolnie i niech zrobią z nas ruskich, bo i tak Polsza to już dawno nie jest.
zxc
4 tyg. temu
To dopiero kara , śmiech na sali i robienie z zefirku tornada , przecież to w żaden sposób nie wpłynie na to co robi Łukaszenko... Żeby coś mogło zmienić trzeba by embargo na wszystko dla Białorusi i Rosji taka postawa wpłyneła by na normalność w Europie ale biznes i powiązania nie pozwolą na takie sankcje bo w Du..ch ma się obywateli UE a tylko biznes się liczy i takie ograniczenia to porównywalne jak by na rzece raz na godzinę wybierać szklankę wody by zmniejszyć ilość wody ... żenada , wstyd i tylko Bruksela pokazuje jak bardzo ma w D..e Ludzi i narody a jak dba o interesy czego przykładem jest NS2 .Ps. Jestem za POLexitem...
Debile
4 tyg. temu
Było nie przychrzaniać się do łukaszenki. On do Polski początkowo nie miał żadnych pretensji ani terytorialnych ani jakichkolwiek, a Polakom na Białorusi żyło się spokojnie. Dobre stosunki z Białorusią mogły stanowić przeciwwagę dla antypolskiej polityki Unii, w tym dla niemieckiej dominacji. W końcu to Unia wywołała obecną zawieruchę na Białorusi. Bez wsparcia rzeczowego, w tym finansowego ze strony wrogów Łukaszenki do rozruchów na Białorusi by nie doszło. Dlatego Łukaszenka odpłaca "pięknym za nadobne". Wcale mu się nie dziwię. Szkoda tylko, że Polska nie prowadzi mądrej polityki zewnętrznej. Jak pierdnie Izrael, to nasi umiłowani maja pełne gacie łajna. Trampa całowali po dupie a on i tak pokazał, gzie ma naszych umiłowanych. Głupim trzeba być aby bez powodów i jakichkolwiek korzyści zadzierać z najbliższym sąsiadem i pchać go na siłę w objęcia Putina
AKM
4 tyg. temu
Systemy na zachodzie są takie same jak nie gorsze. Wiec dajcie sobie siano z tą propagandą
Krzysztofff
4 tyg. temu
A co z funduszem walutowym ?.Przecież korzystają z miliarda dolarów pożyczki .czy tego nie można zawiesić?
AntyPiS
4 tyg. temu
Bardzo dobrze, karać Baćkę! Tawarisz Baćka, macie już przygotowane miejsce po śmierci, w piekle i tam spotkacie swych wielbicieli
sss
4 tyg. temu
Granice Z Biaorusią i Ukrainą zamknąćna 4 spusty .Nie są członkami Unii i nic tu po nich.Tylko rozboje !
warszawianka
4 tyg. temu
,,Miniona dekada była więc festiwalem nadskakiwania odwiecznemu dyktatorowi ze strony zachodnich przywódców, których bardziej niż losy Libijczyków interesowały dostawy paliwa.''Mowa jest o Kadafim ,,Jak twierdzą włoskie i francuskie media, byłego libijskiego dyktatora pułkownika Muammara Kaddafiego zabił nie libijski powstaniec, ale tajny agent francuskich służb specjalnych''Gdyby Kaddafi stanął przed sądem, doszłoby do kompromitacji. Broniąc się, pułkownik oskarżyłby wielu zachodnich polityków o wspieranie go, a do tego nie można było dopuścić'' pisała zachodnia prasa.
bELdanMr
Gdasław
4 tyg. temu
To jest problem wszystkich problemów z Białorusią . ????????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić