Wstrząsające doniesienia. Białoruscy strażnicy pobili i okradli migrantów

213

Szokujące informacje przekazali migranci. Twierdzą, że podczas podróży na granicę z Polską, byli wielokrotnie zatrzymywani przez białoruskie służby. W czasie kontroli strażnicy zabrali im część pieniędzy, a ponadto złamali szczękę jednemu z mężczyzn.

Wstrząsające doniesienia. Białoruscy strażnicy pobili i okradli migrantów
Granica polsko-białoruska (Wikimedia Commons)

Skandaliczne doniesienia przekazuje RMF FM. Okazuje się, że grupa mężczyzn przybyła do Mińska z Jordanii. Po wylądowaniu na terenie Białorusi mieli być przetransportowani taksówkami na granicę z Polską.

Właśnie w czasie tej podróży Syryjczycy mieli być wielokrotnie zatrzymywani. Mężczyźni twierdzą, że białoruscy strażnicy okradli ich i pobili.

Później zdołali dotrzeć do Ożarowa Mazowieckiego. Pomógł im kierowca ukraińskiego pochodzenia. Po przybyciu do Polski grupa mężczyzn została zatrzymana. Ten, któremu złamano szczękę, trafił natomiast do szpitala.

Grzywna i zarzut

Reszta mężczyzn dobrowolnie poddała się karze. Kierowca, który ich przewiózł, usłyszał natomiast zarzuty udziału w organizowaniu nielegalnego przekroczenia do granicy. Trafił do aresztu.

Przypomnijmy, że od 2 września przy granicy z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Nieoficjalnie mówi się o tym, że ma być przedłużony.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić