Luzowanie obostrzeń. Adam Niedzielski przedstawił plan na czerwiec

18

W środę odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przedstawiciel rządu zaprezentował plan luzowania obostrzeń, który będzie obowiązywać w czerwcu. Co się zmieni?

Luzowanie obostrzeń. Adam Niedzielski przedstawił plan na czerwiec
Adam Niedzielski (YouTube)

Na początku konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślał, że sytuacja epidemiczna w Polsce wciąż się polepsza. - Można powiedzieć, że pandemia odpuszcza we wszystkich obszarach - zaznaczał szef resortu zdrowia.

Mamy bardzo radykalny spadek, jeżeli chodzi o hospitalizacje - dodawał Niedzielski.

Co istotne, dotychczasowe luzowanie ograniczeń nie doprowadziło do zwiększenia liczby przypadków COVID-19. W związku z tym rząd decyduje się na kolejne kroki w tym zakresie.

Luzowanie ograniczeń. Co nas czeka w czerwcu?

Od 6 czerwca będą mogły odbywać się targi, konferencje, wystawy - 1os/15mkw., dojdzie do otwarcia sal zabaw - 1os./15mkw., będzie można organizować imprezy i zgromadzenia - zwiększony limit do 150 osób, a ponadto limit w transporcie zbiorowym wzrośnie do 75 procent.

Osoby zaszczepione nie są wliczane w limity.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że te plany mogą być korygowane. Wszystko jest uzależnione od tego, jak będzie wyglądać sytuacja epidemiczna.

Minister zdrowia o otwarciu dyskotek i klubów:

Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tej sprawie. Tu trzeba będzie w większym stopniu przypilnować zasad reżimu sanitatnego i limitu osób. To jednak zgromadzenia na dużą skalę. Rozmawiamy o tym w kontekście 26 czerwca.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić