Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Koronawirus. Wnioski po wizycie WHO w Wuhan. Jaką rolę odegrały nietoperze?

112
Podziel się:

We wtorek poznaliśmy pierwsze wnioski po wizycie przedstawicieli Światowej Organizacji Zdrowia w chińskim Wuhan. Eksperci przeprowadzili śledztwo na temat przyczyn wybuchu pandemii.

Koronawirus. Wnioski po wizycie WHO w Wuhan. Jaką rolę odegrały nietoperze?
Liang Wannian (WHO)

We wtorek WHO zorganizowało konferencję prasową dot. wyprawy grupy ekspertów do chińskiego Wuhan. Poinformowano, co udało się ustalić w miejscu, gdzie miał narodzić się koronawirus.

Stojący na czele śledztwa Liang Wannian już na wstępie podkreślał, że to dopiero pierwszy etap prac. - Dotychczasowe ustalenia dają podstawy do poszukiwania innych miejsc, z których może pochodzić koronawirus - mówił.

Podzielono się kilkoma ustaleniami. Wannian zaznaczył, że COVID-19 może pochodzić z przeniesienia choroby odzwierzęcej i że prawdopodobieństwo przenoszenia się wzrasta wraz z częstym kontaktem ludzi i zwierząt.

Pojawił się wątek nietoperzy i łuskowców. Potencjalnie to one mogły doprowadzać do rozprzestrzeniania się COVID-19. Wannian dodawał jednak, że nie ma jednoznacznych dowodów wskazujących, od jakich zwierząt zakazili się pierwsi ludzie.

Ekspert podał również, że koronawirus najprawdopodobniej krążył już na kilka tygodni przed jego oficjalnym wykryciem. Potwierdził, że pierwsze przypadki zdiagnozowano u osób, które przebywały na targu w Wuhnan, ale jednocześnie zwrócił uwagę na to, że infekcje pojawiły się też w innych częściach miasta. Na razie nie jest możliwe precyzyjne określenie, w jaki sposób koronawirus dotarł na targ.

Wannian powoływał się na wskaźniki śmiertelności w Wuhan. Podkreślił, że nie sygnalizują one tego, by przed październikiem 2019 w tym chińskim mieście panował koronawirus.

Koronawirus. Chiny chcą łączyć siły

Warto również odnotować, że we wtorek prezydent Chin Xi Jinping poinformował, że jego kraj jest gotowy do współpracy w zakresie szczepionek z krajami Europy Środkowej i Wschodniej. To miałoby pomóc w szybszym pokonaniu pandemii koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(112)
Dratewka
2 lata temu
Ale odkrycie ,cyt."istnieje prawdopodobieństwo ", a ja powiem że istnieje prawdopodobieństwo że nie ma żadnego prawdopodobieństwa .Równie dobrze można wyspekulować że pająki są nosicielami ,są wszędzie i jest ich cała masa .Świat cały w pajęczyny sieciach. Przestańcie ściemniać.
pawel
2 lata temu
gdzie było WHO pod koniec 2019 roku ?
Czekająca
2 lata temu
Postuluje by szczepionka była dostępna na alliexpres
Jeeee
2 lata temu
Oni tak naprawdę? 🤣🤣🤣🤣
Hmm
2 lata temu
Długo jeszcze będzie ściema z tym wirusem ? Bo dupeczki noszą maski i nie widzę ich fajnych buziek. Nie wiem do której startować... to jest poważny problem społeczny uważam
Aga
2 lata temu
Oni sa tak wiarygodni jak Kurski z Kaczynskim
Kool
2 lata temu
Wyszlo z chi I chinczycy prowadza sledztwo paranoja
Andy
2 lata temu
Śledztwo to by się przydało w WHO!
Royson
2 lata temu
Czyja szczepionka, tego wirus. Taką mam teorię, bo jak mówi ludowa myśl: idź śladem pieniędzy - pieniądze nie kłamią.
hwo
2 lata temu
Banda przepłaconych clownów. Żeby obalić to śledztwo, poświęcono nawet prezydenturę Trumpa.
ratownikmed
2 lata temu
hah hhhhhhahahha haha ha ha hahahahaha
olek
2 lata temu
nietoperze , ale takie białe , to one !!!
robert
2 lata temu
CI CO TERAZ KASUJĄ ZA SZCZEPIONKI TO WYWOŁALI ZARAZĘ OCZYWIŚCIE PRZEZ POŚREDNIKÓW
Nie-nietoperz
2 lata temu
Wyprodukowanie szczepionek dla miliardów ludzi to chyba największy biznes w dziejach Świata. Resztę można sobie dopowiedzieć. To oczywiście całkowity przypadek, że właśnie w Wuhan znajduje się potężne laboratorium zajmujące się wirusami i że podobno Pfizer jest jednym z udziałowców. Mamy wierzyć, że to przez nietoperze ...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić