o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Tajemnicza choroba. Ofiary wymiotują krwią i umierają w ciągu kilku godzin

146
Podziel się

Tajemnicza choroba zabiła już co najmniej 15 osób w Tanzanii. Pacjenci wymiotują krwią i umierają w ciągu kilku godzin od pojawienia się objawów.

Tajemnicza choroba. Ofiary wymiotują krwią i umierają w ciągu kilku godzin
Tajemnicza choroba zabiła już co najmniej 15 osób w Tanzanii. (PAP)
bEizqnpN

Niepokojące wieści z Afryki. Co najmniej 15 osób zmarło w wyniku tajemniczej choroby, która pojawiła się w Tanzanii. Ponad 50 osób zostało hospitalizowanych. Urzędnicy służby zdrowia powiedzieli, że niektórzy pacjenci, głównie mężczyźni, zmarli w ciągu kilku godzin od pojawienia się objawów. Przypadki choroby odnotowano w regionie Mbeya w Tanzanii.

Felista Kisandu, główny lekarz wiejskiego dystryktu Chunya w mieście Mbeya, powiedziała, że ​​zespół ekspertów medycznych został wysłany do klinicznej oceny pacjentów i zbadania przyczyny zachorowań.

bEizqnpP
Ten problem nie był powszechny. Zdarzyło się to tylko na jednym oddziale administracyjnym Ifumbo, gdzie ludzie wymiotują krwią i umierają, gdy późno trafiają do szpitala. Przyczyna ich choroby nie została jeszcze zidentyfikowana, ale Ministerstwo Zdrowia Tanzanii wykluczyło wybuch epidemii - mówi Kisandu.

Kisandu powiedziała, że rząd testuje próbki lokalnej wody i krwi pacjentów pod kątem śladów skażenia rtęcią.

Wstępne badania kliniczne wykazały, że pacjenci, głównie mężczyźni, cierpieli na wrzody żołądka i choroby wątroby. Radziliśmy im, aby unikali picia nielegalnego naparu, palenia papierosów i innych napojów - tłumaczy.
bEizqnpV

Według danych Głównego Urzędu Medycznego Mbeya podobna choroba nękała region w 2018 roku, kiedy potwierdzono, że kilka osób cierpiało na wysoką gorączkę, rozstrój żołądka i krwawe wymioty.

Tymczasem po wypowiedziach dr Kisandu w sobotę, minister zdrowia Tanzanii Dorothy Gwajika nakazała wczoraj zawiesić lekarkę. Gwajika powiedział, że uwagi ekspertki wywołały "niepotrzebną panikę" wśród mieszkańców.

Z powodu wywołania niepotrzebnej paniki wśród mieszkańców, nakazuję pracodawcy dr Felisty Kisandu, aby ją zawiesił, aby utorować drogę do dochodzeń Rady Lekarskiej i przedłożyć mi raport w ciągu dziesięciu dni - powiedziała Gwajika.

Minister zdrowia Dorothy Gwajika wzywa ludzi do zachowania spokoju. Obiecała wkrótce dostarczyć szczegółowe informacje w tej sprawie.

bEizqnpW

Przypominamy, że prezydent Tanzanii John Magufuli stwierdził, że epidemia COVID-19 została zatrzymana w Tanzanii z powodu mocy modlitwy. Magufuli 9 stycznia złożył oświadczenie, sześć tygodni po tym, jak jego rząd przestał publicznie aktualizować dane epidemiologiczne.

Koronawirus w naszym kraju został usunięty dzięki Bożej mocy - przekazał prezydent.
Zobacz także: Polowanie na albinosów w Tanzanii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEizqnqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(146)
MM MM
4 miesiące temu
KTOŚ BAWI SIĘ DALEJ BRONIĄ BIOLOGICZNĄ !!!
info
4 miesiące temu
Spożyli produkty z biedronki.
gość
4 miesiące temu
Ebola ! Ale wielka tajemnica ,to jest nadchodząca sprawiedliwość dla świata gdzie nie szanuje się życia.
bEizqnqr
inna
4 miesiące temu
chcą wykurzyć turystów z zanzibaru :)
...
4 miesiące temu
Niech im zrobią sekcje zwłok co ostatnio jedli...Sprawa będzie wyjaśniona szybciutko...
killthemall
4 miesiące temu
Was kuta u też dopadnie my za cenzurę słowa i pisanie bzdur
Do
4 miesiące temu
Tanzanii bez badań na pseudo wirusa można pojechać więc już mają nową nieznaną chorobę całe szczęście że to nie JEDYNY SŁUSZNY ŚWIATOWY VIRUS
:)))
4 miesiące temu
czyżby testowali jakąś nowa szczepionke??? czy raczej lek nie dopuszczony do obrotu ?
HETMAN POLNY
4 miesiące temu
TANZANIA TO KRAJ KTÓRY PRZECIWSTAWIŁ SIĘ ZORGANIZOWANEJ MIĘDZYNARODOWEJ KOWIDOWEJ GRUPIE PRZESTĘPCZEJ GDZIE NIE MA PANDEMI GRYPY KOWID.
Faaaz
4 miesiące temu
Sprawa jest bardzo prosta do wyjaśnienia. Otóż w maju zeszłego roku władze Tanzanii, uczulone na kłamczuchów i oszustów z zachodu, zrobiły bardzo proste sprawdzenie przekazanych im testów na "covid". Otóż przyjechali medycy i zaczęli testować przekazane im próbki. No i co się okazało potem? Ano covidem zarażone były próbki, pobrane w tym celu z owocu papai oraz kozy, co władze Tanzanii ujawniły już po fakcie. No i wśród przysłanych lekarzyków wybuchła dzika wściekłość, bo zostali w bardzo prosty sposób obnażeni, a cały ten światowy cyrk z "epidemią" skompromitowany. No to co zostało tym, którzy to rozkręcili i robią teraz na tym ordynarne miliardy dolarów? Ano w ramach zemsty za to, że sprytne władze tego biednego kraju zagrały na nosie możnym tego świata, którzy cały ten cyrk zmontowali, puścić tam kolejne świństwo ze swoich laboratoriów, tym razem na prawdę groźne, a nie jedynie medialnie, jak ten "covid". Tyle.
rudy
4 miesiące temu
za niedługo do Polski trafi zapewne.
Lipko
4 miesiące temu
Jeśli WHO będzie przewodzić akcji to czeka nas następna pandemia.
dramat
4 miesiące temu
To na Zanzibar już teraz nikt nie poleci, bo to Tanzania. Ostatnio znajoma stamtąd wróciła. Po powrocie zmarła na malarię
bEizqnqj
Prawda
4 miesiące temu
Wąglik dla nie posłusznych.Terroryści od covid kłamią za pieniądze.Powód dla którego prezydent Tanzanii nie poddał się bigpharmie był czysto naukowy.Testy nie wykrywają żadnej choroby!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić