Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Tajemnicza choroba. Ofiary wymiotują krwią i umierają w ciągu kilku godzin

144
Podziel się:

Tajemnicza choroba zabiła już co najmniej 15 osób w Tanzanii. Pacjenci wymiotują krwią i umierają w ciągu kilku godzin od pojawienia się objawów.

Tajemnicza choroba. Ofiary wymiotują krwią i umierają w ciągu kilku godzin
Tajemnicza choroba zabiła już co najmniej 15 osób w Tanzanii. (PAP)

Niepokojące wieści z Afryki. Co najmniej 15 osób zmarło w wyniku tajemniczej choroby, która pojawiła się w Tanzanii. Ponad 50 osób zostało hospitalizowanych. Urzędnicy służby zdrowia powiedzieli, że niektórzy pacjenci, głównie mężczyźni, zmarli w ciągu kilku godzin od pojawienia się objawów. Przypadki choroby odnotowano w regionie Mbeya w Tanzanii.

Felista Kisandu, główny lekarz wiejskiego dystryktu Chunya w mieście Mbeya, powiedziała, że ​​zespół ekspertów medycznych został wysłany do klinicznej oceny pacjentów i zbadania przyczyny zachorowań.

Ten problem nie był powszechny. Zdarzyło się to tylko na jednym oddziale administracyjnym Ifumbo, gdzie ludzie wymiotują krwią i umierają, gdy późno trafiają do szpitala. Przyczyna ich choroby nie została jeszcze zidentyfikowana, ale Ministerstwo Zdrowia Tanzanii wykluczyło wybuch epidemii - mówi Kisandu.

Kisandu powiedziała, że rząd testuje próbki lokalnej wody i krwi pacjentów pod kątem śladów skażenia rtęcią.

Wstępne badania kliniczne wykazały, że pacjenci, głównie mężczyźni, cierpieli na wrzody żołądka i choroby wątroby. Radziliśmy im, aby unikali picia nielegalnego naparu, palenia papierosów i innych napojów - tłumaczy.

Według danych Głównego Urzędu Medycznego Mbeya podobna choroba nękała region w 2018 roku, kiedy potwierdzono, że kilka osób cierpiało na wysoką gorączkę, rozstrój żołądka i krwawe wymioty.

Tymczasem po wypowiedziach dr Kisandu w sobotę, minister zdrowia Tanzanii Dorothy Gwajika nakazała wczoraj zawiesić lekarkę. Gwajika powiedział, że uwagi ekspertki wywołały "niepotrzebną panikę" wśród mieszkańców.

Z powodu wywołania niepotrzebnej paniki wśród mieszkańców, nakazuję pracodawcy dr Felisty Kisandu, aby ją zawiesił, aby utorować drogę do dochodzeń Rady Lekarskiej i przedłożyć mi raport w ciągu dziesięciu dni - powiedziała Gwajika.

Minister zdrowia Dorothy Gwajika wzywa ludzi do zachowania spokoju. Obiecała wkrótce dostarczyć szczegółowe informacje w tej sprawie.

Przypominamy, że prezydent Tanzanii John Magufuli stwierdził, że epidemia COVID-19 została zatrzymana w Tanzanii z powodu mocy modlitwy. Magufuli 9 stycznia złożył oświadczenie, sześć tygodni po tym, jak jego rząd przestał publicznie aktualizować dane epidemiologiczne.

Koronawirus w naszym kraju został usunięty dzięki Bożej mocy - przekazał prezydent.
Zobacz także: Polowanie na albinosów w Tanzanii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(144)
Realista
rok temu
"Koronawirus w naszym kraju został usunięty dzięki Bożej mocy - przekazał prezydent" Ogłupienie religią wszędzie wygląda podobnie.
MM MM
2 lata temu
KTOŚ BAWI SIĘ DALEJ BRONIĄ BIOLOGICZNĄ !!!
info
2 lata temu
Spożyli produkty z biedronki.
gość
2 lata temu
Ebola ! Ale wielka tajemnica ,to jest nadchodząca sprawiedliwość dla świata gdzie nie szanuje się życia.
inna
2 lata temu
chcą wykurzyć turystów z zanzibaru :)
...
2 lata temu
Niech im zrobią sekcje zwłok co ostatnio jedli...Sprawa będzie wyjaśniona szybciutko...
killthemall
2 lata temu
Was kuta u też dopadnie my za cenzurę słowa i pisanie bzdur
Do
2 lata temu
Tanzanii bez badań na pseudo wirusa można pojechać więc już mają nową nieznaną chorobę całe szczęście że to nie JEDYNY SŁUSZNY ŚWIATOWY VIRUS
:)))
2 lata temu
czyżby testowali jakąś nowa szczepionke??? czy raczej lek nie dopuszczony do obrotu ?
rudy
2 lata temu
za niedługo do Polski trafi zapewne.
Lipko
2 lata temu
Jeśli WHO będzie przewodzić akcji to czeka nas następna pandemia.
dramat
2 lata temu
To na Zanzibar już teraz nikt nie poleci, bo to Tanzania. Ostatnio znajoma stamtąd wróciła. Po powrocie zmarła na malarię
wty
2 lata temu
tylko polskie celebryty poleciały na Zazibar i już wszędzie pełno syfu, wirusów i nieszczęść.. Prosze nie wpuszczać z powrotem Steczkowskich i całej reszty tego zbędnego dla Polski i męczącego patocelebryctwa w inię zdrowia fizycznego jak i psychicznego narodu !!
Roland
2 lata temu
Czy to nie jest blisko Zanzibaru, gdzie wypoczywają nasi celebryci?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić