o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Majówka 2021. Podano obostrzenia. Rząd zapowiada zwiększenie kontroli

7
Podziel się

Wiadomo już, że podczas długiego weekendu majowego hotele i wszelkie inne obiekty noclegowe będą zamknięte dla turystów. Rząd zapowiada, że będzie uważnie monitorować, czy ograniczenia są przestrzegane.

Majówka 2021. Podano obostrzenia. Rząd zapowiada zwiększenie kontroli
Adam Niedzielski (YouTube, Kancelaria Premiera)
bDZVPXYl

Ci, którzy planowali podróże po Polsce w trakcie majówki, muszą zweryfikować swoje założenia. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował bowiem, że do 3 maja turyści nie będą mogli skorzystać z hoteli i innych miejsc, które oferują noclegi.

Obchodzenie obostrzeń może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Niedzielski zapowiedział, że prowadzone będą wzmożone kontrole.

bDZVPXYn
Na pewno majówka będzie okresem wytężonych kontroli prowadzonych zarówno przez policję, jak i inspektorów sanitarnych - podkreślał szef resortu zdrowia w trakcie konferencji prasowej.

Koronawirus w Polsce. Będzie regionalizacja ograniczeń?

Większość dotychczasowych obostrzeń - poza tymi, które dotyczą hoteli - przedłużono do 25 kwietnia. Czy później może dojść do regionalizacji restrykcji?

bDZVPXYt
Regionalizacja jest wręcz pewna, bo zupełnie inaczej sytuacja wygląda w województwach na ścianie wschodniej i północnej, a zupełnie inaczej jest na południowym zachodzie Polski. Te najbardziej dotknięte obecnie regiony to Śląsk, Małopolska, Dolny Śląsk i województwo wielkopolskie (...). Przyjęliśmy robocze kryterium, że jeżeli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, to wtedy będziemy myśleli o kolejnych krokach, które w pierwszej kolejności będą związane z edukacją - tłumaczył w środę minister Niedzielski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZVPXYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Romek
miesiąc temu
A ja mam w 4 literach te wasze hotele i pensjonaty. Nie potraficie walczyć o swoje, to zarobi przedsiębiorca z kraju, który hoteli nie zamyka. Majówka z testem, ale przynajmniej przez tydzień trochę normalności
,proszęopomoc
miesiąc temu
.,,przepraszam, że tutaj piszę, wstyd mi.. ale nie wiem już co mam robić.. Samotnie wychowuje Dwójke Dzieci... Synek skończył właśnie 5 lat a moja Córeczka ma 3 latka... Nasza Sytuacja jest taka, że Brakuje Pieniędzy na Najpotrzebniejsze Rzeczy..Ponad dwa lata temu potrzebowaliśmy Kredytu... 5tyś na remont mieszkania...co Każdą Jesień, Co Roku, na Ścianach Pojawiała się Pleśń i Dzieci Chorowały, Remont Był Konieczny dla ich Zdrowia .. rata kredytu to aż 900zł .. a do tego dochodzą rachunki... Ja naprawdę Szukam Pracy.. Biorę Też Każdą Prace dorywczą... ale niestety... pandemia Wszytko Utrudnia..na płacz mi się zbiera jak o tym wszystkim myśle.. ja Robię Co Mogę... Ale czuję się coraz bardziej Bezsilna....jestem na granicy Rozpaczy., nie wiem jak przeżyjemy..to wszystko mnie Przytłacza...a muszę walczyć.. błagam..gdyby ktoś mógłby Choć Trochę Nam pomóc, ..proszę dla Dzieci,nie siebie.. jakkolwiek,. ... będę Wdzięczna z Całego Serca..Dziękuje..Życzę Dobrej i Spokojnej Czwartkowej Nocy ,. Agnieszka z Torunia. SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7
Apel
miesiąc temu
Artem Skrypow, Ania Białas, Aurelia Maczkowska poyrzebuja naszej pomocy w walce o życie Jesteśmy ich jedyną nadzieją. Pomóżmy, dobro powraca. (inf. Siepomaga. pl)
bDZVPXYP
Jim
miesiąc temu
Już niedługo, wraz z kolegami, zostanie pan sprawiedliwie osądzony i ukarany za smierć 100 tys. Polaków, zniszczenie gospodarki i działanie na rzecz obcego mocarstwa.
Dorcia
miesiąc temu
Jakie kontrole co brakuje pieniędzy to chore, dlaczego się godzimy na to. Niby brytyjski wirus, a u nich wolność, a my w kagancach i po zamykani. Długo nas tak będą upadlac
pawel
miesiąc temu
no i co że nie ma pieniędzy na dezynfekcje, za to są na +++ konkordat
CNNNC
miesiąc temu
Kiedys na ulicy w sklepie ludzie kaszleli . Teraz jest lepiej bo ludzie nie kaszla .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić