Makabra w domu opieki. Pielęgniarka podcinała gardła pacjentom

92

We wtorek w Poczdamie rozpoczął się proces pielęgniarki oskarżonej o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa pensjonariuszy domu opieki dla osób niepełnosprawnych. Zginęły aż cztery osoby.

Makabra w domu opieki. Pielęgniarka podcinała gardła pacjentom
Pielęgniarka zabiła cztery osoby. (Getty Images)

Pielęgniarka z zakładu diakonijnego Oberlinhaus w Poczdamie miała zaatakować nożem pięciu pensjonariuszy w wieku od 31 do 56 lat. Czterech z nich nie żyje, jedna osoba - 43-letnia kobieta - została ciężko ranna.

Pielęgniarka najpierw próbowała udusić dwóch pacjentów. Było to jednak dla niej zbyt męczące, więc powiedziała innym pielęgniarzom, że idzie na przerwę, a zamiast tego wyciągnęła z torebki nóż o 11-centymetrowym ostrzu i podcięła gardło pięciu pacjentom.

Miała świadomość, że ofiary to osoby poważnie niepełnosprawne, które nie były w stanie się bronić ani wezwać pomocy – powiedział prokurator cytowany przez "Der Spiegel".

Pielęgniarka zabiła pensjonariuszy

52-latka została poddana dokładnym badaniom. Na podstawie opinii psychiatrycznej przyjmuje się, że kobieta nie była do końca poczytalna w momencie popełniania przestępstwa.


Oskarżona od momentu zatrzymania przebywa na oddziale medycyny sądowej szpitala psychiatrycznego. Jak przekazuje dziennik "B.Z" nie wiadomo czy będzie zeznawać w swoim procesie.

To zależy od jej formy w danym dniu -  powiedział adwokat kobiety, Henry Timm.

Do zbrodni doszło pod koniec kwietnia bieżącego roku. W domu Thusnelda-von-Saldern-Haus w Poczdamie, gdzie przebywają osoby niepełnosprawne umysłowo pielęgniarka zaatakowała pensjonariuszy. Ofiary były umieszczone w oddzielnych salach, niektóre z nich przebywały w ośrodku przez większość swojego życia.

Zobacz także: Wyznania byłej świadek Jehowy. Życie po wyjściu z "niebezpiecznej sekty"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić