Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Makabra w domu opieki. Pielęgniarka podcinała gardła pacjentom

46
Podziel się

We wtorek w Poczdamie rozpoczął się proces pielęgniarki oskarżonej o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa pensjonariuszy domu opieki dla osób niepełnosprawnych. Zginęły aż cztery osoby.

Makabra w domu opieki. Pielęgniarka podcinała gardła pacjentom
Pielęgniarka zabiła cztery osoby. (Getty Images)
bEUVsXnp

Pielęgniarka z zakładu diakonijnego Oberlinhaus w Poczdamie miała zaatakować nożem pięciu pensjonariuszy w wieku od 31 do 56 lat. Czterech z nich nie żyje, jedna osoba - 43-letnia kobieta - została ciężko ranna.

Pielęgniarka najpierw próbowała udusić dwóch pacjentów. Było to jednak dla niej zbyt męczące, więc powiedziała innym pielęgniarzom, że idzie na przerwę, a zamiast tego wyciągnęła z torebki nóż o 11-centymetrowym ostrzu i podcięła gardło pięciu pacjentom.

Miała świadomość, że ofiary to osoby poważnie niepełnosprawne, które nie były w stanie się bronić ani wezwać pomocy – powiedział prokurator cytowany przez "Der Spiegel".
bEUVsXnr

Pielęgniarka zabiła pensjonariuszy

52-latka została poddana dokładnym badaniom. Na podstawie opinii psychiatrycznej przyjmuje się, że kobieta nie była do końca poczytalna w momencie popełniania przestępstwa.


Oskarżona od momentu zatrzymania przebywa na oddziale medycyny sądowej szpitala psychiatrycznego. Jak przekazuje dziennik "B.Z" nie wiadomo czy będzie zeznawać w swoim procesie.

bEUVsXnx
To zależy od jej formy w danym dniu -  powiedział adwokat kobiety, Henry Timm.

Do zbrodni doszło pod koniec kwietnia bieżącego roku. W domu Thusnelda-von-Saldern-Haus w Poczdamie, gdzie przebywają osoby niepełnosprawne umysłowo pielęgniarka zaatakowała pensjonariuszy. Ofiary były umieszczone w oddzielnych salach, niektóre z nich przebywały w ośrodku przez większość swojego życia.

bEUVsXny
Zobacz także: Wyznania byłej świadek Jehowy. Życie po wyjściu z "niebezpiecznej sekty"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUVsXnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
mgr inż. S.O.
miesiąc temu
Krwawa Brygida !
Filip
miesiąc temu
Pewnie dziadek był ssmanem. W naturze nic nie ginie.
...
miesiąc temu
Straszne.
bEUVsXnT
wujot
miesiąc temu
W Niemczech to nie nowość! Mają duże doświadczenie!
dwqr
miesiąc temu
Jeżeli im tak mówi święta księga, to są dobrymi wyznawcami. Nam "niestety" Chrystus powiedział: "Przykazania nowe daję wam ...", na które to słowa najczęściej powołują się przeciwnicy chrześcijan, bo oni b. wybiórczo traktują sprawy - jak im pasuje, w wąskim i ograniczonym zakresie.
8787
miesiąc temu
Detaliczka. Pójdzie siedzieć, albo na leczenie. A szczepionkami połowę, niepotrzebnej, zatruwającej klimat ludzkości można się pozbyć i jeszcze kasę za to przytulić. I to jaką.
Roman G.
miesiąc temu
Piłowanie katolików wg nitro Sławka
brunner
miesiąc temu
Osoby "umysłowo niepełnosprawne" zarżnięte przez "umysłowo niepełnosprawną" pielęgniarkę ?!
KOmentator
miesiąc temu
Bóg istnieje i jest miłosierny. To jej rękoma skrócił cierpienie tych nieszczęśników !!!
Gutek
miesiąc temu
Kolejny dowód że boga nie ma.
Bix
miesiąc temu
Niemcy i operacja T-4.
-------
miesiąc temu
Nie do końca poczytalna oznacza, że przybyła do Niemiec, niekoniecznie przez granicę z Białorusią. Czemu nie podano kto to?
Zeus
miesiąc temu
Może Tania siła raboczaja?
bEUVsXnL
Sawietnik
miesiąc temu
Kary powinni ponieść krewni pensjonariuszy za to, że nie chcieli z nimi mieszkać, że nie chcieli opiekować się bliskimi. Oczywiście bardzo wysokie kary ale finansowe. Kary za to, że psują rynek pracy. Nikt nie chce się opiekować obcym człowiekiem. Ludzie potrzebują normalnej pracy. Byłoby więcej dobrej pracy, gdyby wszyscy poświęcali się dla swoich chorych członków rodziny.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić