Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Makabryczne odkrycie w gospodarstwie. Zwierzęta padły z głodu

2
Podziel się:

Do dużego skandalu doszło w Mikołajkach Pomorskich. Mężczyzna nienależycie sprawował opiekę nad bydłem, które zdechło z głodu.

Makabryczne odkrycie w gospodarstwie. Zwierzęta padły z głodu
Znęcał się nad zwierzętami. Teraz ma poważne kłopoty (Policja)

W miniony piątek policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Mikołajki Pomorskie znajduje się zaniedbane bydło. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji, którzy odkryli makabryczne odkrycie.

Policjanci odkryli padłe krowy. Pozostałe bydło również było w złym stanie. Po potwierdzeniu informacji na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki oraz lekarz weterynarii.

Jak czytamy w relacji policji, 41-letni właściciel bardzo mocno zaniedbywał zwierzęta. Nie dostarczał im odpowiedniego pokarmu oraz odpowiedniej ilości wody.

Dodatkowo lekarz bez wahania stwierdził, że zwierzęta były od dłuższego czasu zaniedbywane. Przebywały w złych warunkach higienicznych oraz nie otrzymywały odpowiedniej opieki i pomocy lekarza weterynarii, co w konsekwencji doprowadziło do śmierci 11 cielaków.

41-latek w więzieniu?

W najbliższych dniach Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok padłych cieląt, która wskaże dokładną przyczynę śmierci zwierząt. Policjanci wykonują dalsze czynności w tej sprawie. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Spór w Turowie zakończony. "Totalna kompromitacja"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
ghost
6 miesięcy temu
A dlaczego nie pięć lat bezwzględnego więzienia, licytacji ziemi na poczet leczenia pozostałych, zakazu posiadania jakichkolwiek zwierząt, że o odsiadce o suchym chlebie i wodzie nie wspomnę.
Anka
6 miesięcy temu
Zagłodzić zwierzęta? Gdzie my żyjemy...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić