Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

Makabryczne wyzwanie na TikToku. Jest pierwsza ofiara śmiertelna

94
Podziel się:

Na TikToku pojawiło się wyzwanie, które polega na przedawkowaniu leku przeciwalergicznego. Lek ten po przyjęciu sporej dawki wywołuje halucynacje. Jest już pierwsza ofiara śmiertelna, u której halucynacje były tylko początkiem...

Makabryczne wyzwanie na TikToku. Jest pierwsza ofiara śmiertelna
Na zdjęciu jedna z osób biorących udział w wyzwaniu. (TikTok)

Na Tik Toku pojawiło się nowe wyzwanie, polegające na połknięciu dużej dawki Benadrylu. "Benadryl challenge" zwykle kończy się na halucynacjach, zaburzeniach mowy czy utraceniu równowagi, co jest efektem ubocznym przedawkowania. Jest już pierwsza ofiara wyzwania - po przedawkowaniu zmarła 15-letnia Amerykanka.

15-latka chciała tylko zdobyć popularność, wstawiając śmieszny filmik na Tik Toka, gdzie potyka się o swoje własne nogi z powodu utraty równowagi. Dziewczynka przyjęła jednak tak dużą dawkę, że jej organizm nie był w stanie sobie z nią poradzić.

Firma produkująca Benadryl oraz TikTok już pracują nad tym, aby wyzwanie zniknęło z platformy. Jak zapewnia rzecznik platformy społecznościowej - "bezpieczeństwo użytkowników jest priorytetem" dla Tik Toka.

Benadryl po przedawkowaniu może wywołać bardzo silne reakcje organizmu. W Stanach Zjednoczonych w Teksasie aż troje nastolatków trafiło do szpitala z bardzo wysokim tętnem. Na szczęście w ich przypadku tętno następnego dnia wróciło do normy.

Zobacz także: Czajka. Co z odpowiedzialnością Rafała Trzaskowskiego? Joanna Kluzik-Rostkowska odpowiada PiS

"Niewinne wyzwanie", które grozi śmiercią

Czasami jednak tętno nie wraca do równowagi. Pojawiają się też inne reakcje układu nerwowego czy krwionośnego. Przedawkowanie Benadrylu może bowiem wywołać zawał serca, udar, konwulsje, a także nawet śmierć, co stało się w przypadku 15-latki.

Pamiętajmy, aby chronić nasze dzieci przed tego typu wyzwaniami. Rozmawiajmy z nimi o zagrożeniach, jakie czyhają na nie w internecie. To, że coś jest popularne, nie oznacza, że jest bezpieczne.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
lol
2 lata temu
Efekt braku cenzury i oglądania coraz większych głupot w necie i poza, brak wzorów, często niezbyt mądrzy rodzice i totalna olewka, co robią dzieci, zrobienie z belfrów często kozłów ofiarnych, którzy też nie wiele mogą ,bo rodzic przyjdzie z gębą i można tak wymieniać, czyli róbta co chceta,a selekcja naturalna zrobi swoje.
Realista
2 lata temu
ZABLKOWAĆ FB , TIKTOK!
Rafał
2 lata temu
Selekcja naturalna!
Zzzz
2 lata temu
W aptekach jest mnóstwo narkotyków dostępnych bez recepty!!! Farmaceuci od lat alarmują i proszą żeby te najniebezpieczniejsze były na receptę i nic.
.,.
2 lata temu
Czyli dobrze, że Donald Trump dał BANA dla Tik-Toka w USA.
Darwin
2 lata temu
selekcja naturalna :D
Opk
2 lata temu
Selekcja naturalna.
nick
2 lata temu
takie media jak tik tok powinny być skasowane
Stary ćpun
2 lata temu
Spokojnie. U nas nie ma leków bez recepty, gdzie jest sama substancja czynna znana z Benadrylu. Za to jest jeden dostępny nawet przy kasach w markecie, gdzie w każdej tabletce siedzi dodatkowo ekstra 500 mg paracetamolu. W sam raz na awarię wątroby przy bezmyślnym ćpaniu. Swoją drogą nigdy nie rozumiałem amatorów akurat tej używki. Wrażenia jak po hydroxyzynie, czyli nic ciekawego. Ale przynajmniej sprawdza się jako katalizator dla doboru naturalnego. I w normalnej dawce jako usypiacz na bezsenne noce.
qaz
2 lata temu
W ogóle mi jej nie szkoda... Szkoda tylko bliskich...
Cicho
2 lata temu
Ciiii. Nadchodzi selekcja naturalna!
dr Henryk
2 lata temu
głupich natura winna eliminować szybciej, po co czekać aż 15 lat
mark
2 lata temu
chcą umierać, nie zabraniajcie im....
Darwin
2 lata temu
Selekcja naturalna polega na tym że wymierają gatunki najgłupsze. Praw fizyki i biologii pan nie zmienisz.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić