o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Makabryczne wyzwanie na TikToku. Jest pierwsza ofiara śmiertelna

94
Podziel się

Na TikToku pojawiło się wyzwanie, które polega na przedawkowaniu leku przeciwalergicznego. Lek ten po przyjęciu sporej dawki wywołuje halucynacje. Jest już pierwsza ofiara śmiertelna, u której halucynacje były tylko początkiem...

Makabryczne wyzwanie na TikToku. Jest pierwsza ofiara śmiertelna
Na zdjęciu jedna z osób biorących udział w wyzwaniu. (TikTok)
bDnIrlIl

Na Tik Toku pojawiło się nowe wyzwanie, polegające na połknięciu dużej dawki Benadrylu. "Benadryl challenge" zwykle kończy się na halucynacjach, zaburzeniach mowy czy utraceniu równowagi, co jest efektem ubocznym przedawkowania. Jest już pierwsza ofiara wyzwania - po przedawkowaniu zmarła 15-letnia Amerykanka.

15-latka chciała tylko zdobyć popularność, wstawiając śmieszny filmik na Tik Toka, gdzie potyka się o swoje własne nogi z powodu utraty równowagi. Dziewczynka przyjęła jednak tak dużą dawkę, że jej organizm nie był w stanie sobie z nią poradzić.

bDnIrlIn

Firma produkująca Benadryl oraz TikTok już pracują nad tym, aby wyzwanie zniknęło z platformy. Jak zapewnia rzecznik platformy społecznościowej - "bezpieczeństwo użytkowników jest priorytetem" dla Tik Toka.

Benadryl po przedawkowaniu może wywołać bardzo silne reakcje organizmu. W Stanach Zjednoczonych w Teksasie aż troje nastolatków trafiło do szpitala z bardzo wysokim tętnem. Na szczęście w ich przypadku tętno następnego dnia wróciło do normy.

Zobacz także: Czajka. Co z odpowiedzialnością Rafała Trzaskowskiego? Joanna Kluzik-Rostkowska odpowiada PiS

"Niewinne wyzwanie", które grozi śmiercią

Czasami jednak tętno nie wraca do równowagi. Pojawiają się też inne reakcje układu nerwowego czy krwionośnego. Przedawkowanie Benadrylu może bowiem wywołać zawał serca, udar, konwulsje, a także nawet śmierć, co stało się w przypadku 15-latki.

bDnIrlIt

Pamiętajmy, aby chronić nasze dzieci przed tego typu wyzwaniami. Rozmawiajmy z nimi o zagrożeniach, jakie czyhają na nie w internecie. To, że coś jest popularne, nie oznacza, że jest bezpieczne.

bDnIrlIO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
hgfd
3 miesiące temu
Coraz głupsza ta młodzież. Nie powinna mieć dostępu do takich mediów przed 18tką.
AlojzWiertara
3 miesiące temu
No to teraz ja rzucę wyzwanie młodym ludziom. Dobijcie do 18 roku życia nie tykając alkoholu, narkotyków i nie dając się wciągnąć w te gierki...
Covid
3 miesiące temu
Zamknąć szkoły. Od razu kierować do korpo...
bDnIrlIP
???
3 miesiące temu
15-latka chciała tylko zdobyć popularność, wstawiając śmieszny filmik na Tik Toka, gdzie potyka się o swoje własne nogi z powodu utraty równowagi. ???????????? to juz tyle wystarczy zeby stac sie popularnym?
qwe
3 miesiące temu
KIEDYS POPULARNI I SŁAWNI BYLI LUDZIE MĄDRZY , ZDOLNI, KULTURALNI, KTÓRZY COŚ W ŻYCIU OSIĄGNĘLI LUB MIELI NIEPRZECIĘTNE TALENTY, DZIŚ IM KTO GŁUPSZY TYM SŁAWNIEJSZY I BOGATSZY
Najnowsze komentarze (94)
lol
3 miesiące temu
Efekt braku cenzury i oglądania coraz większych głupot w necie i poza, brak wzorów, często niezbyt mądrzy rodzice i totalna olewka, co robią dzieci, zrobienie z belfrów często kozłów ofiarnych, którzy też nie wiele mogą ,bo rodzic przyjdzie z gębą i można tak wymieniać, czyli róbta co chceta,a selekcja naturalna zrobi swoje.
Realista
3 miesiące temu
ZABLKOWAĆ FB , TIKTOK!
Rafał
3 miesiące temu
Selekcja naturalna!
Zzzz
3 miesiące temu
W aptekach jest mnóstwo narkotyków dostępnych bez recepty!!! Farmaceuci od lat alarmują i proszą żeby te najniebezpieczniejsze były na receptę i nic.
.,.
3 miesiące temu
Czyli dobrze, że Donald Trump dał BANA dla Tik-Toka w USA.
Darwin
3 miesiące temu
selekcja naturalna :D
Opk
3 miesiące temu
Selekcja naturalna.
nick
3 miesiące temu
takie media jak tik tok powinny być skasowane
bDnIrlIH
Stary ćpun
3 miesiące temu
Spokojnie. U nas nie ma leków bez recepty, gdzie jest sama substancja czynna znana z Benadrylu. Za to jest jeden dostępny nawet przy kasach w markecie, gdzie w każdej tabletce siedzi dodatkowo ekstra 500 mg paracetamolu. W sam raz na awarię wątroby przy bezmyślnym ćpaniu. Swoją drogą nigdy nie rozumiałem amatorów akurat tej używki. Wrażenia jak po hydroxyzynie, czyli nic ciekawego. Ale przynajmniej sprawdza się jako katalizator dla doboru naturalnego. I w normalnej dawce jako usypiacz na bezsenne noce.
qaz
3 miesiące temu
W ogóle mi jej nie szkoda... Szkoda tylko bliskich...
Cicho
3 miesiące temu
Ciiii. Nadchodzi selekcja naturalna!
dr Henryk
3 miesiące temu
głupich natura winna eliminować szybciej, po co czekać aż 15 lat
mark
3 miesiące temu
chcą umierać, nie zabraniajcie im....
Darwin
3 miesiące temu
Selekcja naturalna polega na tym że wymierają gatunki najgłupsze. Praw fizyki i biologii pan nie zmienisz.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić