aktualizacja 

Makabryczne wyzwanie na TikToku. Jest pierwsza ofiara śmiertelna

139

Na TikToku pojawiło się wyzwanie, które polega na przedawkowaniu leku przeciwalergicznego. Lek ten po przyjęciu sporej dawki wywołuje halucynacje. Jest już pierwsza ofiara śmiertelna, u której halucynacje były tylko początkiem...

Makabryczne wyzwanie na TikToku. Jest pierwsza ofiara śmiertelna
Na zdjęciu jedna z osób biorących udział w wyzwaniu. (TikTok)

Na Tik Toku pojawiło się nowe wyzwanie, polegające na połknięciu dużej dawki Benadrylu. "Benadryl challenge" zwykle kończy się na halucynacjach, zaburzeniach mowy czy utraceniu równowagi, co jest efektem ubocznym przedawkowania. Jest już pierwsza ofiara wyzwania - po przedawkowaniu zmarła 15-letnia Amerykanka.

15-latka chciała tylko zdobyć popularność, wstawiając śmieszny filmik na Tik Toka, gdzie potyka się o swoje własne nogi z powodu utraty równowagi. Dziewczynka przyjęła jednak tak dużą dawkę, że jej organizm nie był w stanie sobie z nią poradzić.

Firma produkująca Benadryl oraz TikTok już pracują nad tym, aby wyzwanie zniknęło z platformy. Jak zapewnia rzecznik platformy społecznościowej - "bezpieczeństwo użytkowników jest priorytetem" dla Tik Toka.

Benadryl po przedawkowaniu może wywołać bardzo silne reakcje organizmu. W Stanach Zjednoczonych w Teksasie aż troje nastolatków trafiło do szpitala z bardzo wysokim tętnem. Na szczęście w ich przypadku tętno następnego dnia wróciło do normy.

Zobacz także: Czajka. Co z odpowiedzialnością Rafała Trzaskowskiego? Joanna Kluzik-Rostkowska odpowiada PiS

"Niewinne wyzwanie", które grozi śmiercią

Czasami jednak tętno nie wraca do równowagi. Pojawiają się też inne reakcje układu nerwowego czy krwionośnego. Przedawkowanie Benadrylu może bowiem wywołać zawał serca, udar, konwulsje, a także nawet śmierć, co stało się w przypadku 15-latki.

Pamiętajmy, aby chronić nasze dzieci przed tego typu wyzwaniami. Rozmawiajmy z nimi o zagrożeniach, jakie czyhają na nie w internecie. To, że coś jest popularne, nie oznacza, że jest bezpieczne.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić