Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Patryk Skrzat
|

Zmiany w prawie budowlanym od 19 września. Budujesz? Może warto zaczekać

22
Podziel się:

Garaż, altanę czy przydomowy ganek postawisz już bez uciążliwych formalności. Takie zmiany niesie za sobą nowelizacja prawa budowlanego, która ma obowiązywać od 19 września.

Zmiany w prawie budowlanym od 19 września. Budujesz? Może warto zaczekać

Zmiany szczególnie dla jednej z grup. Choć nowe przepisy w dużej mierze dotyczą rolników, to jak zauważa "Rzeczpospolita", skorzystać na nich mogą także inni. Od połowy września pozwolenia i zgłoszenia nie będą już wymagać parterowe budynki gospodarcze. Co się kryje pod tą nazwą? Np. garaż, altana, ganek czy taras.

Obowiązywać będą jednak pewne ograniczenia. Obiekty te będą mogły być większe niż 35 m kw. Na działce do 500 m kw. nie będzie można w tym trybie postawić więcej niż dwóch tego typu zabudowań.

Zmiany prawa budowlanego. Po co wprowadzane są nowe przepisy?

Jak podkreślają twórcy nowych przepisów, mają one przede wszystkim ograniczyć biurokrację i usprawnić procesy inwestycyjne.

Zobacz także: Podatek od deszczu. Sprawdź, ile zapłacisz
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Roman
2 lata temu
Ale taka decyzja i ulga w zezwoleniu dotyczy tylko wybrańców narodu i ich pociot oraz kolesiów.
FILMYY.ML
2 lata temu
Wtorkowe nudy? Polecam mega stronkę z najnowszymi filmami online link do strony powyżej pozdrawiam 📽️🙂
ddd
2 lata temu
Moze lepiej jakby otworzyli przychodnie.
Łukasz
2 lata temu
Jak na altanę lub wiatę nie potrzeba żadnego pozwolenia już dziś. Niedoinformowanie totalne i błędy w artykule. Kto was zatrudnił?!
Marcin Ko
2 lata temu
gdyby nie było żadnych blokad , pozwoleń i przeszkód to materiały budowlane rozchodziły by się szybciej niż by nadążano je produkować a zarobiły by na tym sklepy , murarze , fachowcy
łaskaUnii
2 lata temu
demagogia. Dotyczy to miast i przemieści. Postawi się byle co spłonie zawali od wiatru i to na sąsiada, sąsiadów. Wiatr potrafi porwać tonę blachy kilkadziesiąt metrów. Trzeba też przywrócić automatyczny obowiązek, meldunkowy z wpisem, żeby było wiadome także dla policji gdzie są imigranci dewianci złodzieje i mordercy. Czy chorzy.
o2.pl
2 lata temu
Fake news
joda
2 lata temu
Następny etap wprowadzania chaosu za który za kilka lat trzeba będzie słono zapłacić w postaci kar za budowę bez zezwolenia i zaległe podatki od budynków.
Ccc
2 lata temu
Musicie nauczyć się pisać drodzy redaktorzy . Te ciągłe błędy powodują chaos informacyjny . Z wszego artykułu dowiedziałem się że mogę wybudować większy niż 35m2 budynek parterowy a to nie prawda
vc Z 8
2 lata temu
NO TAK - UPŁYNNI TO PROCESY INWESTYCYJNE, A TYM SAMYM UPŁYNNI SZYBSZE ZNIKANIE NASZYCH POLSKICH LASÓW.
Berta
2 lata temu
Jeżeli plan zagospodarowania nie pozwala na budowę na działce rolnej altanki to w aspekcie nowych przepisów mogę mogę ją postawić. Proszę o podpowiedź.
Mirek500+
2 lata temu
U mnie somsiad drewutnie postawił, na bank bez pozwolenia, gdzie to zgłosić? I co mu grozi? Będzie musiał rozebrać czy tylko kara?
Bzdura
2 lata temu
A co się dzieje w oczyszczalni sciekow
nie nie nie
2 lata temu
"Od połowy września pozwolenia i zgłoszenia nie będą już wymagać parterowe budynki gospodarcze. Co się kryje pod tą nazwą? Np. garaż, altana, ganek czy taras" - redaktorze o2, proszę przytoczyć przepis, z którego wynika to co napisał pan w artykule... Ludzie na pewno nie czytajcie o zmianach w prawie na o2. Niestety to bzdury.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić