o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Patryk Skrzat
|

Zmiany w prawie budowlanym od 19 września. Budujesz? Może warto zaczekać

22
Podziel się

Garaż, altanę czy przydomowy ganek postawisz już bez uciążliwych formalności. Takie zmiany niesie za sobą nowelizacja prawa budowlanego, która ma obowiązywać od 19 września.

Zmiany w prawie budowlanym od 19 września. Budujesz? Może warto zaczekać
bEiLtjat

Zmiany szczególnie dla jednej z grup. Choć nowe przepisy w dużej mierze dotyczą rolników, to jak zauważa "Rzeczpospolita", skorzystać na nich mogą także inni. Od połowy września pozwolenia i zgłoszenia nie będą już wymagać parterowe budynki gospodarcze. Co się kryje pod tą nazwą? Np. garaż, altana, ganek czy taras.

Obowiązywać będą jednak pewne ograniczenia. Obiekty te będą mogły być większe niż 35 m kw. Na działce do 500 m kw. nie będzie można w tym trybie postawić więcej niż dwóch tego typu zabudowań.

bEiLtjav

Zmiany prawa budowlanego. Po co wprowadzane są nowe przepisy?

Jak podkreślają twórcy nowych przepisów, mają one przede wszystkim ograniczyć biurokrację i usprawnić procesy inwestycyjne.

bEiLtjaB
Zobacz także: Podatek od deszczu. Sprawdź, ile zapłacisz
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiLtjaW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Roman
10 miesięcy temu
Ale taka decyzja i ulga w zezwoleniu dotyczy tylko wybrańców narodu i ich pociot oraz kolesiów.
FILMYY.ML
10 miesięcy temu
Wtorkowe nudy? Polecam mega stronkę z najnowszymi filmami online link do strony powyżej pozdrawiam 📽️🙂
ddd
10 miesięcy temu
Moze lepiej jakby otworzyli przychodnie.
bEiLtjaX
Łukasz
10 miesięcy temu
Jak na altanę lub wiatę nie potrzeba żadnego pozwolenia już dziś. Niedoinformowanie totalne i błędy w artykule. Kto was zatrudnił?!
Marcin Ko
10 miesięcy temu
gdyby nie było żadnych blokad , pozwoleń i przeszkód to materiały budowlane rozchodziły by się szybciej niż by nadążano je produkować a zarobiły by na tym sklepy , murarze , fachowcy
łaskaUnii
10 miesięcy temu
demagogia. Dotyczy to miast i przemieści. Postawi się byle co spłonie zawali od wiatru i to na sąsiada, sąsiadów. Wiatr potrafi porwać tonę blachy kilkadziesiąt metrów. Trzeba też przywrócić automatyczny obowiązek, meldunkowy z wpisem, żeby było wiadome także dla policji gdzie są imigranci dewianci złodzieje i mordercy. Czy chorzy.
o2.pl
10 miesięcy temu
Fake news
joda
10 miesięcy temu
Następny etap wprowadzania chaosu za który za kilka lat trzeba będzie słono zapłacić w postaci kar za budowę bez zezwolenia i zaległe podatki od budynków.
Ccc
10 miesięcy temu
Musicie nauczyć się pisać drodzy redaktorzy . Te ciągłe błędy powodują chaos informacyjny . Z wszego artykułu dowiedziałem się że mogę wybudować większy niż 35m2 budynek parterowy a to nie prawda
vc Z 8
10 miesięcy temu
NO TAK - UPŁYNNI TO PROCESY INWESTYCYJNE, A TYM SAMYM UPŁYNNI SZYBSZE ZNIKANIE NASZYCH POLSKICH LASÓW.
Berta
10 miesięcy temu
Jeżeli plan zagospodarowania nie pozwala na budowę na działce rolnej altanki to w aspekcie nowych przepisów mogę mogę ją postawić. Proszę o podpowiedź.
Mirek500+
10 miesięcy temu
U mnie somsiad drewutnie postawił, na bank bez pozwolenia, gdzie to zgłosić? I co mu grozi? Będzie musiał rozebrać czy tylko kara?
Bzdura
10 miesięcy temu
A co się dzieje w oczyszczalni sciekow
bEiLtjaP
nie nie nie
10 miesięcy temu
"Od połowy września pozwolenia i zgłoszenia nie będą już wymagać parterowe budynki gospodarcze. Co się kryje pod tą nazwą? Np. garaż, altana, ganek czy taras" - redaktorze o2, proszę przytoczyć przepis, z którego wynika to co napisał pan w artykule... Ludzie na pewno nie czytajcie o zmianach w prawie na o2. Niestety to bzdury.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić